Lokace: Hrůzov

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus za Thu Apr 20, 2017 3:14 pm

Mortus bol unavený a chcel už aj odísť ale tá ženská mu to nedovolila lebo ho ho zdržovala. Zrazu sa taške železné dvere otvorili a vyšli dvaja vysoký holohlavý muži v čiernom brnení, mali aj železnú masku ktorá im zakrývala len ústa a troška nos, fučali a v očiach im sršala nenávisť ku všetkému živému a strach z ich pána zároveň. Na miesto jednej ruky mali dlhí meč ktorý mal spadnú čepeľ oblú na sekanie a hornú čepeľ rovnú na bodanie, bola to čepeľ katany, zbrane nájomných vrahov. Dalo sa na nich vidieť že ich bolí ruka na ktorej mali pripevnenú zbraň už na trvalo ale užívali si bolesti, ich myseľ aj telo boli zmrzačené. "Fajn, veci mi naložte do voza, váš mesační čaj je hotový ale dochutil som ho čajom aby to nebola nestráviteľná gebuzina." TÝ dvaja začali baliť veci a peskovali aj sluhu aby si pohol. Tamore podal jed a zobral si od nej peniaze. Na dvere zrazu kto si zaklopal a keď jeden stých vrahov otvoril stáli pred dverami vojaci a skupinka väzňov, vrah im ukázal na voz z mrežami a tak ich začali nakladať ako dobytok. "Nie sú fascinujúci? len pár dní a sú z nich užasni bojovníci, len ako ich nazvem, čo takto Skurut-Hai? ale okrem toho ochutnajte či vám to nemám chuťovo ešte trocha pozmeniť." Ten jed nemal žiadnu vôňu ani chuť preto bol dobrý na zabíjanie ale chcelo to niekoho kto by to koštol. "Albert, už nevar nič, večer sa sťahujeme inam." Albert bol jeho najstarší sluha, ktorý ako jediní mal povolenie povedať čo si myslí. Bol už veľmi starý a skôr vyzeral že je umelo udržiavaný pri živote, bol neprirodzene bledý a troška zhrbení, mal na sebe čierne rúcho a krátku bielu bradu. "Ako si želáte pane, tak pripravím niečo na cestu." Týmito slovami až svižne odišiel do kuchyne, na starého človeka mal energie očividne dosť.
avatar
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 22

Návrat nahoru Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill za Thu Apr 20, 2017 8:16 pm

Obsedieť na jednom mieste nebolo veru nič pre bastardku z Tŕňodolu. Najprv len pohupovala nohami, potom na ne vyskočila a opäť raz si začala obzerať izbu kutrajúc medzi poličkami, nechtíkmi jemne cinkajúc do rôznych sklenených fľaštičiek a skiel.Nakoniec sa predsa len rozvalila do kresielka. Rukou siahla do svojej koženej tašky a chvíľu v nej kutrala až kým nevytiahla prsteň. Strieborná obrúčka bola skrášlená striebornou mincou, z ktorej vystupoval obraz jednorožca vzpierajúceho sa na zadných. Jeho podobizeň bola vyskladaná z malých fialových drahokamov. Fialový jednorožec na striebornom poli. Znak jej rodu. Teda rodu jej otca. Jean dal pred niekoľkými rokmi také prstene vyrobiť len štyri. Jeden dal jej a jeden Jasmine. Tamora predpokladala, že jeden poputoval ku Krestene. Nepamätala si však či ho vôbec niekedy jej staršia sestra nosila. Možnože hej, len Tamora si to nevšimla. Úprimne jej bolo fuk čo Krestene nosí na prstoch. Dobre však vedela, že posledný Jean uschovával pre Daisy. Ktovie či ho už medzitým nepodaroval Ralaro alebo Calwen. I to ju však vôbec netrápilo. Dôležitý bol ten jej. Bol to jej cenný dar od ocka. Na prste ho síce nenosievala, to by jej neustále prekážal, no so sebou ho mala vždy. Odrazu sa rozleteli dvere až dievčina nadskočila a pohľad uprela na dvoch chlapov, ktorí ešte nedávno ako verila bývali tými väzňami z minulej noci. V očiach sa jej blysla zvedavosť a údiv a skryla prsteň opäť do tašky.
Pozviechala sa na nohy, chvíľu krúžila okolo mužov obzerajúc si ich s iskričkami v očiach a nakoniec sa zavesila na ruku jedného, taktne na tú nepoupravený tým zaujímavým módnym doplnkom. Neopierala sa oňho dlho, čoskoro ho pustila, no oči z neho nespúšťala.
"Musím uznať, že áno," pritakala ránhojičovi a až vtedy akoby si všimla ponúkanú fľaštičku.
Trochu ju to prekvapilo. Nevyčaroval ten mesačný čaj nejako rýchlo? Ona však nebola jedna z tých, ktorý by sa pozerali na zuby darovaného koňa. S presladeným úsmevom, ktorý vedela že mu tak vadí, fľašku zchňapla a potom sa zarazila. Ochutnať? Dochutiť? Ale veď prečo nie? Mykla len ramenami nad svojím jemným zmetením ránhojičovými slovami a odzátkovala fľaštičku.
Zo zvyku si k nemu privoňala, no do nosa jej neudrela žiadna vôňa.
"Máte snáď nejaký špeciálny recept?" spýtala sa žartovne no so zvrašteným obočím, keďže doteraz každý mesačný čaj čo jej pripravili voňal po starých ponožkách.
Nevedela, prečo po nej chcel aby ho ochutnávala. Nebolo to jedno ako chutí ak poslúži účelu? No nebude sa predsa s ním hádať. Navyše bola zvedavá. Vyzeralo to, že tento Majster pripravuje úplne iný čaj. Vzhľadom na jej nezvyklé znalosti a koníčky sa ani nemala čo čudovať. Ako asi potom tento chutí? Priviedla teda fľaštičku k svojim perám a nechala pár kvapiek z fľaštičky stiecť do svojich úst. Bolo ich priveľa na usrknutie, no primálo na dúšok. Tak akurát, aby si mohla vychutnať chuť nápoja. Bol v tom však jediný problém. Vôbec nijako to nechutilo. Podozrivo zagánila na fľašku v jej ruke a už už otvárala ústa, aby zmenila svoje myšlienky na slová, no miesto slov z nich vyšiel ston nie príliš vzdialený od výkriku.
Odrazu ju oblial pot a do hrdla akoby sa jej natlačila zo žalúdka kaša. Tamora mala pocit, že sa dusí. Akoby jej zvieralo hrdlo, no to sa zároveň topilo v záhadnej kašovitej substancii. Chvíľu mala pocit, že sa povracia, alebo lepšie povedané že by sa jej uľavilo ak vyvrátila obsah svojho žalúdka. No to nebolo nič v porovnaní s podivnou bolesťou, ktorá jej vystrelila v bruchu. Tamora ani nevedela to popísať. Akoby sa jej zrazu v bruchu roztancoval oheň. A ten sa zároveň topil vo vode, alebo v tej kašovitej substancii ktorá jej akoby uviazla v krku. Dievča začalo lapať po vzduchu v čistej panike a na jazyk a jej z hrdla vyplavila nechutná chuť akejsi gebuzíny dochutenej železom, krvou ako jej neskôr doplo, keď padla na všetky štyri a z úst sa jej vyvalili jej pramienky, neskôr sťa prúdy. Ani si sama nebola istá, či vykašliava krv alebo aj niečo iné, alebo či ju vykašliava a či snáď zvracia. Zdalo sa jej to byť však oveľa horšie než sa zdalo. Fľaška so zbytkom čaju jej z ruky dávno vypadla a roztrieštila sa na zemi. Pár z jej úlomkou sa teraz zarýval do dlaní jej rúk, no sotva to bastardka postrehla. Z posledných síl zdvihla svoj zrak a uprela ho na maskovaného ránhojiča, v jej očiach otázka, ktorá sa už nedokázala vydrať von z jej pier, nie ak nechcela znova vypľuť krv. Inú možnosť však tak či tak nemala. Možnože jej z úst stiekol ďalší pramienkou, možno nie. Pred očami sa jej totiž rozmazal obraz až zrazu sa rozprestrela temnota. No to už dievča dávno ležalo na zemi bez jediného nádychu.
avatar
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus za Sat Apr 22, 2017 7:48 pm

Iba sa pozeral ako padá a keď sa pozrela naňho tak si dal dole masku a odhalil netvora, miestami chýbala koža a odhaľovala len kosť, jedna prázdná očná jamka a odhalená kosť okolo oka. Celú jeho spodnú sánku držala po kope len pár kusov kože evidentne mal šťastie, alebo nie? Nakoniec jej zobral pečatný prsteň a nadvihol ho a prezeral si ho. Nakoniec sa otočil smerom k nej a len chladno dodal. "Myslím že navštívim vašu rodinu slečna Tamora, koniec koncov je tu vojna ktorá musí explodovať ako sopka, a potom bude aj profit." Zasmial sa kruto a zobral aj jej mešec zo zlatom a ona napokon padla na zem mŕtva. Do domu prišli jeho dvaja bojovníci aj z vystrašeným chlapcom zo stajní z ktorým sa vyspala, chlapec smrteľne zbledol a Mortus len pokynul aby ho naložili. Tamoru potom naložili do rakvy ktorú naložili na povoz. Ešte vyčkával, sedel v kresle pred krbom a čakal na večer. Keď padla hlboká noc a sním aj hmla, vybral sa teda do mesta, vyzeralo to len že sa prechádza a bez cielene až kým sa nedostal na nádvorie, uprostred stála studňa. Keď sa k nej dostal tak nepočul a nevydeľ nikoho, lúdia tu niesu známy práve svojou nenápadnosťou a tak sa oprel o studňu a nenapadne do nej vylial veľkú fľašku jedu a vrátil sa k domu, tam naňho už čakali jeho dvaja bojovníci, Albert, Červíček a jeho väzni. Nasadol na kočiar kde mal svoje veci a pomalí sa vydali na Zimohrad.
avatar
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 22

Návrat nahoru Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Ramsay Snow za Sun Apr 23, 2017 6:00 pm

Po střetnutí s tím paranormálním stvořením, které jistě pozbylo rozumu, se vrátil domů. Alayne se mu ztratila, on sám ztratil dost užitečného času hledáním a nějak pozapomněl, že by se kdy měl vypravit do hradu za tou žíňkou, která ho před jistým časem bodla do stehna. Ramona samotná tu jistě někde dál strašila a Myranda s radostí vyčkávala jeho návratu. Samozřejmě očekával, že mu dá sežrat ten jeho útěk za jinou ženou. Ale on to myslí dobře pro oba dva. Však on se o Alayne s chutí podělí. Akorát nad nimi jako vždy bude stát stín jeho otce.
Ramsay seskočí z koně, aby mohl projít vesnicí. Už ho začínaly bolet hýždě, musel se pořádně protáhnout a co není lepšího než lov nějakého ubohého zloděje mrkví, který nikomu chybět nebude. Vlastně bude, ale on je milosrdný. Spravedlivě se postará i o jeho rodinu. Tak aby to tatíček nezjistil.
Zatočí směrem k bráně, když se mu přímo před nohama svalí nějaká ženština. Oř se mu s úlekem vytrhne a on ho nechá jít. Však toho potrhlíka někdo zastaví. Jeho nyní víc zajímala ta ženská, která se svíjela a z úst blila vše od krve až po vlastní vnitřnosti. Povytáhne nad tím obočí a pozoruje jí, dokud sebou nepřestane kvedlat.
Samozřejmě toho nebyl jediným svědkem. Vesničané propadali panice a stráže se je pokoušeli upokojit. To se během toho svalili další dva. Díky nim jim pohled padl na další ženu, jež se napila vody ze studny a dostalo se jí stejného osudu. Občané Hrůzova opět začali vyvádět a on sám se přemístil ke studni dřív než by ho stačili umlátit rukama. Co ti tupci myslí, že tím křikem změní? Někdo za jeho zády vyřvával, že se z toho napil též.
"Tak chcípneš, co už" promluví si sám pro sebe, když se nahne přes okraj studny. Nepřipadalo mu nijak odlišná od jiných. Akorát že tato měla jako dar jed navíc. Skvělé! V době jeho nepřítomnosti někdo otrávil studnu. A co nyní? Bude třeba jeho mužů, stráže ať robí svou práci při uklidňování pitomých vesničanů.
Do hodiny nechal vypustit studnu, ale nehodlal riskovat, že by se jed uchytil v kamenech nebo na dně, tudíž mu nezbývalo nic jiného než ji zasypat. Bude se muset před otcem něco vymyslet. Byla by dosti dobrá výmluva, kdyby mu tvrdil, že se do ní někdo vysral a ty opovážlivce nechal zaživa pohřbít? To by byla ta nejvíc kreténská lež pod sluncem. Ale podle všech zpráv otec odtáhl na Zimohrad. Což znamená, že učiní to samé. Po pár menších výmyslech.
Těla byla spálena a rozprášena daleko od vesnice, vesničani pod pohrůžkou umlčeni, ale jak dlouho jim to vydrží, když na ně zazří ledový pohled Roose Boltona? Genocida celé vesnice by byla jaksi podezřelá, ale v rámci zachování své veškeré důstojnosti nechal odtáhnout všechny, kdo toho byli svědky do věznice. Stráže s velkou ochotou vybourali jednu stěnu a natěsnali ty nebožáky tak, aby ani jeden z nich nečouhal. Zazdění ukecaných hub by mohlo na nějaký čas postačit. Stráže jež byli na místě činu bylo třeba nahradit jinými. Ale tak milovaný otec mu jich tu pár nechal. Pokud si je bude chtít sečíst, bude si muset vymyslet nějakou nehodu ve vězení, kdy se sesula stěna a rozmašírovala jim hlavy na kaši. A ve vší ochotě tu stěnu zase opravili. Přeci Roose nebude překračovat nějaké sutiny!
A co zjistil ve věznici? Že mu někdo ukradl vězně. Ještě lepší. Výmluva první se pojí s výmluvou druhou, ta stěna zasypala i vězně, které zrovna chtěl vyvést na výslech. Ano, výslech typu "Proč jsi tu mrkev ukradl?! Protože jsi měl hlad? Nelži! Mělo to jiný důvod!" Zřejmě si to bude muset po cestě za otcem perfektně přemyslet. Podle dalších zdrojů se ve vesnici nacházel jistý morový doktor, který příznačně zmizel těsně poté, co se napila první mrtvá mrtvolka. Co se naskýtalo jiného než poslat své hochy hledat morového doktora? Kromě Stahovače a Lockea. Potřeboval přeci jen nějaké své lidi u sebe.
Když vykonal to, co si usmyslel, vzal své dva hochy, tři feny a pár strážných, aby se vypravil za otcem. Jistě ho bude zajímat, jak jim někdo nasral do studny a jak deset lidí zabila jedna stěna.
avatar
Ramsay Snow

Posts : 33
Join date : 31. 12. 16
Location : Somewhere in the North

Návrat nahoru Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Sarevok Anchev za Thu Mar 29, 2018 4:34 pm

Padla noc a Sarevok sa spolu z jeho skupinou konečne dostali k Hrôzovu. Keď sa dostali k bráne tak ich sa stráže ani nesnažili zadržať, bolo im jasné že týmto neradno odporovať, už len pre Sarevokovu zbroj a ani jeho skupina nevyzerala biť najpríjemnejšia, jazvy na celej tvári a keď vycerili svoje zuby ostré ako britvy tak stráže spozorneli. Prešli bránou a pod rúškom noci sa dostali pred dvere hradu, Sarevok zosadol z koňa a prstom ukázal na strážneho pri dverách a zakričal. "Ty! Nájdeš mi Lady tohto hradu a povieš jej že ju tu čakám a že túžim si s ňou prebrať návrh mojich spoločníkov, a teraz sa hýb!" Strážnik len otvoril dvere a niekam zmizol.
avatar
Sarevok Anchev

Posts : 4
Join date : 05. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru