Game of Thrones
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lokace: Hrůzov

5 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Valar Sat Dec 31, 2016 9:05 am

Lokace: Hrůzov L_php11
Valar
Valar
Admin

Posts : 181
Join date : 07. 11. 16

https://youwinoryoudie.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Fri Mar 03, 2017 11:24 pm

Začalo sa stmievať, mraky začali temnieť a havrany sa začali objavovať v hojnom počte. Zdvihol sa aj vietor ktorý prinášal zlú správu a zlá správa je nepozvaný hosť. Mortus sa pozrel smerom na hrad a vedel že je správne, jeho havran Valor ktorý mu stál na ramene pár krát zakrákal no Mortus si toho nevšímal. Dal pokyn rukou aby ho nasledoval voz na ktorý nastúpil. "Ešte pár hodín a sme tam tak sa snaž aby sme sa niekde nezasekli, lebo inak vieš čoho sa dočkáš." Povedal svojmu spoločníkovi ktorý zbledol ešte viac ako je zdravé. Netrvalo ani len pár hodín kým dorazili pred bránu keď ich zastavil aký si dobytok. "Stáť, kto je tam?" Mort už mal plné zuby cestovania a sedliakov ktorý mu furt museli stáť v ceste. Nakoniec pozbieral všetku sebakontrolu a diplomaticky sa pokúsil štiepiť rozum tomuto sedliakovi. "Dobrý večer prajem ctihodný pane, som tu ako človek ktorý si hľadá miesto kde by využil svoje schopnosti ako lekár."   Vojak sa naňho pozrel tvárou naznačujúc že o "lekároch" v živote nepočul. "Ako čo to?" Mortus iba obrátil oči v stĺp a povzdychol si. "Ako ránhojič, a veľmi rád by som vás poprosil keby ste ma zobrali za vaším pánom."   Dodal skoro škripiac medzi zubami čo by si bol aj isťte povšimol aj ten dobytok keby nemal tú divnú masku na hlave. Ten nakoniec prikývol aby ho nasledoval preto Mort nechal svojho spoločníka o samote nech si poradí. Viedol ho cez nádvorie a on iba sa len z nechuťou pozeral na to bahnisko a vôbec si prišiel ako v stajni a nie ako na dvore nejakého urodzeného pána. Keď prešli do hradu tak vojak mu pokynul nech počká tu že vraj jeho pán má dôležitú návštevu, to dalo Mortusovy príležitosť sa trocha viac zoznámiť z okolím. Stále čakal a aj keď to bolo len pár minút prišlo mu to ako večnosť. Zatiaľ mal šancu ale sa hlbšie popozerať po okolí ale nič mu v tejto miestnosti neprišlo zaujímavé a tak sa posadil a začal sa hrabať v taške kým nevtiahol knihu. Tá bola zviazaná z kože a bolo presne vidno kde bola tá koža zošita do kopy, rôzne odtiene naznačovali že sa jednalo o niekoľko druhov kože.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Mon Mar 20, 2017 8:18 pm

Čože to za ňou všetci kričali keď cválala na tom vypožičanom severskom hnedákovi zo Zimohradu? Netúľaj sa? Sever je nebezpečný? Niečo v tom slova zmysle. Samozrejme, Tamora Hill ich mala niekde u konskom pozadí. Tamora Hill si vždy robila čo sa jej zachcelo. Tamore Hill nemohlo nič v konskom sedle ublížiť. A Tamora Hill sa už teraz druhý deň túlala po severských lesoch úplne stratená. Nie, žeby začala panikáriť ako nejaká sliepka z juhu. Pravda, na severské lesy zvyknutá nebola a zistila, že je to trochu náročnejšie nájsť niečo pod zub či uložiť sa k spánku. No ona nebola nejaká uvrešťaná panička. Žeby bola vydesená? Ale kdeže! Skôr vzrušená! Stratiť sa na Severe bolu úžasné dobrodružstvo. I v tej zime dokázala zozbierať drevo a založiť oheň. Horšie to bolo s lovením. Mala pri sebe len bič a dýku a v lese nevidela ani živáčka. Nie žeby luk a šípy jej nejak pozdvihli náladu, v lukostreľbe bola otrasná, no so svojím terajším vybavením nič uloviť nedokázala, tak si tieto lovecké nástroje začala priať v tej chvíli kedy jej začalo škvŕkať v bruchu. Rozhodla sa, že ak by situácia bola príliš zlá, skántrila by koňa. Inokedy by sa k niečomu takému neprinútila, no jej kôň to nebol a ona od hladu umrieť neplánovala. Toľké šťastie, že sa jej podarilo naraziť na obydlia.
Ako cválala bližšie a bližšie k budovám zisťovala, že zavítala do okolia akéhosi hradu. Akého, to netušila. Na severe vyzerali všetky rovnako a ona sa ani neobťažovala zapamätať si mená Starkvých najvernejších vazalov, nie to ešte ich dŕžavy.
V miestnom hostinci sa najedla čohosi, čo hostinský hrdo prehlasoval za zajačí guláš, no chutilo to ako myšací vývar a zistila si, že sa ocitla v Hrôzove, panstve rodu Boltonovcov. Keď sa najedla a vyšla von za koňom, jemne mu položila ruku na bok a potom s ňou prešla blízko rany, ktorá mu zdobila nohu. Stalo sa to v to ráno keď zle odhadla skalnatý terén, po ktorom koňa viedla, a chudák sa jej potkol a spadol. Kebyže na ňom v tej chvíli sedí istotne ju rozpučí.
"Nájdeme ti pomoc, kamarát," sľúbila koňovi, schytila jeho uzdu a vykročila smerom k hradu.
"Kto si!" zastavili ju stráže pri bráne.
Tamora nahodila jeden z tých najsladších úsmevov a zvodne na nich zažmurakala.
"Tamora Brax z Tŕňodolu," predstavila sa pod menom svojho otca, ktoré jej tak úplne nenáležalo, nehľadiac na to ako to videl Jean Brax.
"Som dcéra sera Jeana Braxa. Nedávno som sa oddelila od družiny môjho otca, ktorý pricestoval na sever. Môj kôň je zranený. Dúfala som, že na dvore lorda Boltona sa nájde niekto schopný, kto mi ho dá do poriadku."
Možnože by niekoho takého našla i v meste, no prečo sa spoliehať na dedinského mastičkára, keď môže nájsť schopného majstra či niekoho iného priamo na hrade? A ktovie, možnože sa u Boltonovcov ešte sama aj zabaví. V mestečku začula zaujímavé zvesti o jeho bastardskom synáčkovi.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Mon Mar 20, 2017 9:19 pm

Mortus vyšiel z hradu a zamieril si to priamo k strážnemu. "Bohu žiaľ Lady Bolton ma ešte neprijala ale za to sa mi tu podarilo nájsť veľký dom aj z pivnicou, ked sa lady Bolton uráči ma prijať tak ma nájdete tam." Povedal pohŕdavým tónom a minul dievčinu z koňom ktorá ho zaujímala asi tak veľmi ako debata z tým hlupákom. V ruke si niesol svoju tašku a mal palicu o ktorú sa opieral aj napriek tomu že ju zjavne nepotreboval a na jeho rameni mu sedel čierni havran ktorý utrúsil poznámku "hlupák" krákavým spôsobom ako je zvykom havranov na adresu vojaka. Keď sa dostal ku svojmu koču a našiel svojho kočiša spať tak ho uštedril ranou z palicou a takmer boha pustím tónom dodal. "Stávaj ty hlupák, mám tu dom tak mi moje veci zober do domu, vieš čo má isť do pivnice a čo má ísť do domu? Opýtal sa ho lebo tušil že jeho inteligencia sa pohybuje niekde na úrovni tupého sedliaka aj keď dúfal že po toľkých rokoch by už sa aj patrilo nadobudnúť istej inteligencie aj keď to bol jeho sluha ale niečo sa naučiť už dávno mohol. "Iste že môj pane." Dodal bezstarostným tónom ako keby to bola jeho rutina. Nakoniec mu hodil malí vačok zlatých mincí do rúk a len dodal. "Zober si na pomoc nejakých ľudí sú to ťažké krabice a veci, a opováž sa niečo rozbiť. Potom nájdi stolára a zaplať mu za osem masívnych drevených stolov z povrazmi."  A potom mu pokynul rukou na spôsob šup šup a on sám sa išiel pozrieť do svojho nového veľkého domu. Po ceste sa ešte zastavil v hostinci keď don stupil tak nastalo mŕtvolné ticho, no ako už býva zvykom sa znovu lúdia rozkrúcali a jeho brali skôr ako kuriozitu než niečo hrôzostrašné. U hostinského si kúpil dva sudy vína a dva sudy piva, a celú večeru z pokynom nech mu to donesie priamo do domu. Z tým sa vydal naspäť k hradu aby zistil ešte nejaké informácie od toho vojaka a ako si sám všimol ešte tam stála tá dievčina a niečo tam rozprávala  on teda pristúpil na schody a čakal kým konečne skončí. Dôvod prečo jej ešte neskočil do reči aj keď považoval zaťal seba za múdrejšiu osobu tak podla neho inteligentní lúdia si počkajú až sa dostanú k slovu, skákanie do rečí patrilo luze tým bez budúcnosti, takže šľachti a Lordom a niektorým kráľom.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Mon Mar 20, 2017 10:11 pm

Boltonovská stráž bola oveľa tvrdohlavejšia a otravnejšia než očakávala. Hádala sa s ním dobre dlhú dobu. Dokonca jej ani neveril, že je lady! Teda, lady ani nebola, ale veď sa len pozrite na jej tváričku! Hladká a bledá ako detská riťka, akoby ani nikdy na slniečku nebola. Rozhodne nepôsobila dojmom dcéry farmárky. No i tak to kopyto pri bráne ju neprestalo vypočúvať. A čo bolo najhoršie, vyzeralo to, že bol len budižkničomu voči všetkým jej úsmevom a žmurkaniu imúnny. Beriem späť svoj predošlý názor. Severskí chlapi sú otrasní! Nakoniec sa jej podarilo strážneho presvedčiť, je lady skutočne je. Poukázala na svojho 'očividne nie sedliackeho koňa', drahý kožušinový kabátec čo mala na sebe a zlatým klincom večera bol mešec s dukátmi. Keď ju konečne pustil cez bránu vchádzala dnu s kyselým úškľabkom. Nasmeroval ju smerom do stajne, kam mala svojho koňa odviesť a potom jej odpísal cestu k ránhojičovi... ktorú si nezapamätala. Akoby ale aj mohla? Také zmätené inštrukcie ako jej dal by poplietli aj poštovného havrana. Rozhodnutá nájsť si pomoc sama zaťahala za uzdu a zamierila si to najprv do tých stajní. Ako prešla bránou uzrela bokom stáť... no nech to bol kto to bol, medzi ľuďmi vyčnieval ako nejaký strašiak na poli. Zvedavo ho sledovala pohľadom až kým jej nezmizol z očí a to už bola takmer pri stajniach. Voviedla hnedáka do jedného z prázdnych boxov a zavolala si k sebe stájnika. Veľmi sa jej zaliečalo, že ním bol o dosť mladší mladík s peknou tváričkou a takmer nulovými skúsenosťami v istom obore, ktorý s koňmi nemal čo robiť. Ako to poznala? Koza ako ona už na také veci mala nos. Mladíci ako on boli pre niekoho ako ona neodolateľní. Tamora už dávno zistila, že práve s nimi býva najväčšia zábava. S pozdvihnutou náladou si krásavca odchytila a hodila naňho jeden zo svojich nevinných úsmevoch. Och, ako by sa s ním rada ihneď poihrala! No na to bude čas neskôr. Najprv ránhojič. Trpezlivo čakala kým sa mladík vykoktal a nasmeroval ju správnym smerom a potom svoj úlovok nechala plávať. Veď ona si ho ešte uloví!
Dievčina vyšla na nádvorie a zamierila si to naspäť cestou, ktorou prišla. Keď nad tým tak rozmšľam, ten opis ránhojiča čo mi dal... Zasekla sa vo svojích úvahách ako uzrela postavu v podivnej maske, ktorá ju i predtým zaujala. Popis, čo jej mladík dal, bol bezpochyby jeho. Teda aspoň Tamora tak predpokladala, že sa po meste prechádza len jeden čudák v maske s havranom na pleci. Ale čo ona vedela? Podľa toho, čo sa dopočula, v dŕžave Boltonov bude rada ak nestretne chlapa stiahnutého z kože s hlavou vlka. Och, aký to zaujímavý rod! Pár rýchlymi krokmi priskočila k tomu mužovi vytrhnutému zo strašidelného príbehu a ignorujúc to, že mohol byť práve uprostred rozhovoru či uprostred bohvie čoho práve robil sa na neho sladko usmiala takým tým úsmevom, ktorý až kazil zuby, a spustila.
"Vy ste ránhojič? Máte skúsenosti so zvieratmi, ranenými koňmi, aby sme boli presní?" vybafla naňho a vytiahla mešec ukazujúc mu zlaťáky na znak, že za služby neskromne zaplatí.
A prečo by aj mala platiť skromne? Boli to predsa prachy jej otca!
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Mon Mar 20, 2017 10:45 pm

Keď tá žena pred schodmi ešte stále nechcela skončiť tak už toho mal plné zuby a palicou ju odstrčil preč a hodil jej jednu zlatú mincu nech prestane žobrať, potom svoju pozornosť nasmeroval na vojaka a prstom naňho ukázal. "Ty, po zajtra mi privedieš dvoch väznou, najlepšie ráno, samozrejme lady Bolton o všetkom vie, tu máš presné inštrukcie." To či Lady Bolton o tom vie bolo pochybné ona ani nevedela že vôbec dorazil, ale nepredpokladal že vojak rodu chujus maximus debilus by trpel dlhodobou pamäťou a aby sa uistil že naozaj zabudne na to že mu pred chvíľou oznámil že ho Lady Bolton neprijala na audienciu, mu hodil mešec zlata. "Ako rozkážete môj pane." Potom ho ale aký si ženský hlas plný seba dôvery len aby zistil že je to akási dievčina, až neprirodzeným úsmevom z čoho usúdil že sa ho bud sa snaží zbaliť alebo dúfa že bude okolo nej poskakovať ako ona piskne a že bude dúfať že jeho služby sú zadarmo. Málo známy fakt je že jeho služby čo sa verejnosti týkalo boli zadarmo, svoj život zasvätil pomáhania ludi ako od chorôb tak aj od prebytočného svalstva od iných ale to už sú detaily, keď ponúkajú tak ber. Tým jedným rýchlim švihom jej zobral mešec a dal si ho za opasok, to urobil skôr aby ju nastrašil než aby si ho nechal. "Okrem iného liečim aj zvieratá a ja nie som liečiteľ ale lekár, ako som nazval svoju profesiu, ja som ten čo pozná pôvod skoro všetkých problémov ako zvieracích tak aj ľudských lebo som dlhé roky študoval oboje." To povedal takým znudeným hlasom akým bolo len možné aby jej dal najavo že sa môže pokúšať koľko chce on je úplne odolní na ženský šarm, teda ak tento úbohý výkon ním mal byť. "Skúste menej kŕčovitý a troška úprimnejší úsmev, možno to zaberie na stráže, takže aký máte problém?" Dodal rovnako znudene akým považoval svoj pobyt v tomto ešte nudnejšom meste.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Mar 21, 2017 10:36 am

Tamora nestačila ani zažmurkať a mešec jej bol vytrhnutý z rúk. Pobavený smiech jej unikol z úst a v očiach sa jej zalesklo.
"Toľko sebadôvery? Tak to radšej nech môj kôň do zajtra cváľa ako mladá klisna," odfrkla si s úškrnom na perám rozmýšľúc hneď o tom čo by mu mohla vyviesť ak by sa tak nestalo. Keď na ňu prehovoril osvetľujúc jej názov jeho profesie, bastardka sa neobránila otrávenému výrazu.
"To mi je absolútne ukradnuté. Nazývajte sa ako chcete, len mi vyliečte koňa. Čo sa týka príčiny jeho bolestí, som si istá že to má niečo spoločné s ostrími skaliskami. Jeho pád na ne a nasledovné vytvorenie rany mi trochu napovedalo. Ale čo ja môžem vedieť? Som len krásna blondýnka neznalá umeniu ...povedali ste lekárov?" náročky mu po jeho ďalších slovách venovala úsmev ešte sladší ako ten predtým a zvrtla sa na päte. Ak by podivuhodný ránhojič nemal masku šľahli by ho v tej chvíli do tváre pramene jej zlatistej hrivy.
"Poďte za mnou," zavelila si vedúc ho smerom k stajniam.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Tue Mar 21, 2017 3:11 pm

Úplne od ignoroval jej pochabú snahu ho uraziť a miesto toho ju račej nasledoval, keď dorazili ku stajni tak videl koňa z ranou na nohe a pristúpil k nemu. Z tašky potom vytiahol aký si čudný nástroj na ktorom boli dve guľaté sklá z toho jedno bolo menšie a druhé väčšie, mali tak tiež zlatí rámček kde boli usadené a jemne zaoblené. Ten nástroj troška roztiahol od seba len nepatrne a priložil si ho namiesto kde by mal mať oči, a pozrel sa cez nej na ranu. "hmm" Bolo jediné čo vydal zo seba a ako prezeral dôkladne tú ranu tak len vydával. "mhm" Nakoniec sa postavil pozrel sa na mladíka ktorý očividne pracoval v stajniach a ukázal naňho palicou. "Ty tam, zober toho koňa k môjmu domu a daj ho do mojej stajne."Potom sa pozrel na tú slečnu a odložil ten čudný nástroj späť do tašky a len sucho dodal. "Ten kôň má v tej rane počiatočnú infekciu a čo horšie má to aj zapálené takže pôjde ku mne kým sa nezotaví, nenechám ho predsa v tejto špinavej maštali aby sa mu to ešte nezhoršilo." A tým jej pokynul aby išla za ním. Prešiel cez nádvorie a nejaké uličky až k veľkému dvojposchodovému domu ktorý mal okrem iného aj vlastnú maštaľ, ten dom bol až priveľký a mohlo biť v nej niekoľko izieb ako pre pacientov tak aj hosťovská izba. Keď dorazil k maštale tak ešte chvíľku čakal na mladíka z koňom. Ako náhle dorazil tak koňa dali do čistej maštale kde okrem neho bol ešte jeden kôň. Potom vybral akúsi bandáž na natrel ju akousi zelenou gebuzinou a ponoril do priezračného alkoholu ako keby to bola voda, tým potom obviazal nohu kde mal tú ranu a zaviazal ju. "Je to čistí alkohol, má dezinfekčné účinky ako každý alkohol, vyčistí ranu od baktérií ktoré spôsobujú zápal a infekciu ktorá sa ďalej už šíriť nebude a tá masť napomáha zhojeniu rán. Kôň tu zostane pár dní kým sa neuzdraví. Zatiaľ ma nasledujte. Dodal a išiel dnu do domu. Dom mal dlhú chodbu ktorá mala dve dvere, jedna viedla do stajni a druhá na ulicu. Oproti dverám ktoré viedli do stajní bolo ďalšie krídlo budovy ktoré nemali múr zo strany chodby, bola to dlhá miestnosti kde bolo niekoľko stolov rôzne nástroje a fľašky a viedli tam malé schody na konci chodby bola tiež jedna miestnosť. Tá bola spoločenská, bol tam veľkí krb, rôzne sedačky a veľký stôl. Miestnosť nemala dvere z chodby takže ak niekto vošiel do domu tak ho bolo vidno, bola to neobyčajne tmavá miestnosť aj napriek tomu že v krbe horel oheň no nemala okná aspoň teda budila takým dojmom. Na prahu tej miestnosti a chodby stál pracovný stôl a na nej veľká kniha a rôzne papiere a perá a atrament. Zdalo sa že stôl oddeľoval chodbu od tej miestnosti. Mort sa posadil hodil vačok z peniazmi na stôl otvoril knihu do ktorej začal čo si zapisovať potom vybral z vačku päť zlatých mincí a vačok hodil majiteľke.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Mar 21, 2017 7:41 pm

Voviedla toho podivuhodného chlapíka do stajne a sama vošla do boxu. Kôň si nespokojne odfrkol keď k nemu podišiel bližšie, snáď za to mohla tá jeho maska, alebo len skrátka z neho vycítil dačo, čo sa mu nepozdávalo. Nervózne začal prešľapovať a tak Tamora len upokujúco položila jednu ruku na jeho šiju, druhý na jeho pysk a zašepkala mu pár jemných slov. Kôň razom skrotol akoby ho snáď blondýnka očarovala. Tamora od neho ustúpila a oprela sa o dvierka boxu nechajúc priestor pre ránhojiča...no dobre, lekára!, aby sa na tú nohu mohol pozrieť. Pri každom jeho "hmm" dobre že jej oči nezaliezli hlbšie do lebky či sa jej neodšróbovali z očných jamôk, tak ich obracala v stĺp. Keď sa nakoniec postavil a prikázal tomu roztomilému stájnikovi, aby koňa vzal boh vie do akej diery, namosúrene zaškrípala zubami.
"Hej!" zamračila sa naňho, keďže sa správal, akoby tam ani nebola a ten kôň jej nepatril. Čo ani nepatril, no pokiaľ to nebol sám Robb Stark alebo nedokážal čítať myšlienky, tak to teda nemal odkiaľ vedieť. Bola oveľa spokojnejšia keď sa uráčil jej to vysvetliť.
Teda spokojná ako spokojná, teraz ju chcel aj so zvieraťom potiahnuť ktovie kde nehovoriac o tom, že z jeho slov to zranenie nevyzeralo dobre. Zatvárila sa teda akoby jej niekto nacpal do úst citrón a hneď na to nahodila sladký úsmev, obmotala sa okolo jednej stájnikovej ruky a nasledovala ránhojiča spolu s koňom a pýriacim sa chlapcom.
Keď voviedli kopytníka do maštale, Tamora k nemu na chvíľu vliezla do boxu a opäť upokujúco kládla ruky na jeho šiju i pysk, zatiaľ čo sa muž staral o jeho zranenie. Bastardka sa len mlčky prizerala. Počúvala ho len napol, no vetu "zostane tu pár dní" počula až príliš čisto. Povzbudzujúco koňa potľapkala a pochválila ho aký je pašák a potom ho opustila nasledujúc muža do domu.
"Toho koňa som mala predsa len podrezať," vzdychla si.
"Neplánujem tu zostať pár dní," oznámila ránhojičovi a chytila mešec schovajúc ho na miesto. Napol znudene si pritom obzerala zarároženú izbu.
"Za koľko predáte toho koňa v stajni?" zaujímalo ju, pričom sa na neho ani nepozrela.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Tue Mar 21, 2017 8:36 pm

Postavil sa zobral si jednu knihu ktorú mal na polici a vrátil sa aby si sadol, do knihy začal čo si písať no nakoniec jej predsa len odpovedal aj keď trocha mrzuto. "Ten kôň má cenu najmenej 50zlatých, keď sa uzdraví tak štvornásobok, teda hneď ako sa zbavím Starkových sedadiel. Niekto by ho mohol hľadať no nie?" Ani nie o malú chvíľu ktosi búchal na dvere a Mortus bol nútení zakričať na svojho poskoka. Keď otvoril dvere tak zbadal ženu ako drží dieťa zo zlomenou nohou. "Dajte ho tam na stôl, keď bude v stave že už bude môcť ísť domov dáme vám vedieť." Tá žena sa sním ešte chvíľu bavila o niečom kým odišla, bolo jasné že jej vylíčil že tá noha potrebuje vyliečiť a že jej hystéria tu nepomôže. Po tom čo odišla dali sa hneď do práce. "Daj nástroje do alkoholu a priprav mi sem bylinkové lanko." Vydával rozkaz jeden za druhým. Potom podal aký si teplí nápoj malému chlapcovi. "Daj si je to čaj. Nebude ta tak veľmi bolieť noha."Povedal tak milo ako len dokázal..čo nebolo veľmi, ako náhle do pil čaj tak už po pár minútach zaspal. "Fajn, podaj mi ten nôž."Potom začal pomalí a dôsledne rezať chlapcovu no tak aby nepoškodil ani jednu žilu.Dobre tu toto utri, výborne, teraz si zober roztahovač a podrž to." Asi po pol hodine sa dostal až ku zlomenej kosti. "Fajn, teraz to drž ale opatrne ty idiot, pozri čo robíš, jemne, ľudské telo je z vnútra veľmi jemné a krehké, každá chyba je fatálna. Keď sa dostal ku kosti tak ju trocha napravil tak aby sa čo najviac dotýkali seba, čiže keď sa bude hojiť nebude zdeformovaná a on nebude kripel, potom obe zlomené kosti zviazal lankom z byliniek ktoré sa v jeho tele po čase neškodne rozložia a poskytnú veškerú nutnú podporu ako pre telo tak aj kosti. Potom ranu ešte prelial alkoholom aby si bol istí že sa nič nenechá na náhodu a ranu zašil. Ihla aj niť boli v alkohole aby sa zabránilo možnej infekcií. No a keď skončil tak zobrali pacienta do izby kde už horel oheň, potom zišiel zo schodov a prikázal aby všetko bolo uložené tam kde má biť, sám si nabral do pohára trocha tohto alkoholu a troška si naddvihol masku a vypil ho pričom ukázal že dolná sánka je len kosť a pár kúskov kože, či má alebo nemá peri a zvyšok tváre je už neznáme keďže odhalil len tak málo a rýchlo sa napil. Potom si ošúchal ruky o seba. "Tak aj toto by sme mali za sebou." Potom prešiel ku stolu a do bielej knihy si začal čosi písať potom ju zatvoril. Bolo tam len meno pacienta a jeho zdravotný problém.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Mar 21, 2017 9:06 pm

Tamora si nakoniec našla miesto v jednom kresielku, kde sa uvelebila dosť znudená. Čo tam vôbec robila? To tam má akože byť niekoľko dní? No to teda nie! Vyrazí naspäť už hneď ráno. Koňa nejako zoženie. Ak nie tu, tak v boltonovských stajniach. Ak nikto nebude chcieť predať, tak si nejakého dočasne vypožičia. Nebolo to tak, že by už niečo také neurobila.
"Nikto ho hľadať nebude. O to sa postarám. Alebo je už o to možno postarané."
Bola si istá, že lordu Starkovi toho koňa bude môcť nejako vykompenzovať. Buďto tak či onak. Pokojne i onak, celkom ju zaujímalo ako veľmi divoký dokáže byť jeden vlk. A stále tu bola šanca že sa jej otecko už o to postaral. Tak či onak, problém v tom nevidela.
Ako sa ozvalo búchanie na dvere naklonila hlavu a obzrela sa na ženu s dieťaťom. Najprv ju príliš nezaujímalo čo pán majster bylinkár robil, no potom...on toho chlapca rezal?
Okamžite vyskočila na nohy a priplížila sa k tamojšiemu dieniu fascinovane si obzerajúc roztvorenú nohu. Nič podobné v živote nevidela ani u nich doma u majstra! Zostala mlčať a len pohľadom hypnotizovala každý jeho pohyb. Nikdy ju moc nebavilo učenie od majstra, pozornosť zbystrila len keď ju učil o jedoch, no umenie liečenia ju len nudilo. Ale majster pred ňou nikdy niečie nohu nerozrezal, aby si mohla obzrieť z čoho je stavaná.
"Vy sa vyznáte," poznamenala, keď skončil a v duchu bola rada, že odtiaľ hneď po príchode nezmizla.
Hodila sa opäť do kresla a s trochu temnejším úškrnom sledovala ako siahol po pohári a napil sa odhaľujúc dolnú sánku.
"Zaujímalo ma, či sa pod tou maskou skrýva tvár princa či škaredého káčatka. Hádam, že to je to druhé," poznamenala si skôr pre seba a po druhý raz vyskočila z kresla a priskočila k nemu. Usadila sa na stôl práve na tú knihu, ktorú pred chvíľou zavrel a nahla sa s merom k nemu, aby sa dostala do väčšej blízkosti.
"Smiem sa pozrieť čo skrývate pod ňou, záhadný pán lekár?" blyslo jej v očiach zvedavosťou.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Tue Mar 21, 2017 9:27 pm

"Ak chcete liečiť tak musíte najprv vedieť ako funguje telo, najlepšie ak zaživa a otvorený." keď ale sa snažila mu dať dole masku tak ju chytil za ruku a naklonil sa k nej. "Ani princ, ani káčatko ale smrť." Potom sa postavil a posadil sa pred krb, nohy vyložil na malú stoličku a zobral si malú knižku viazanú ľudskou kožou. Na stole vädla bolo malé pero a atrament a začal čo si zapisovať. "Ak chcete môžete prenocovať tu, keďže tunajšie pohostinstvá sú na úrovni chlieva." Tými slovami na stôl začal dávať jeho poskok jedlo, víno a pivo. Ak, tu chcete zostať tak by ste sa mala najesť inak sa vaše telo zosype. Tým jej pokynul aby si sadla, evidentne aj jeho poskok bol odolní voči ženskému šarmu ale dal by si povedať.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Mar 21, 2017 10:00 pm

"A ak máte záujem o opak?" nevinne sa usmiala, no táto téma ju zaujímalo oveľa viac než liečenie rôznych neduhov.
Nemohla povedať že nečakala keď ju zdrapil za ruku a v jej pokuse jej zabránil. Masku predsa nosil z nejakého dôvodu, no nie? Ak by to bolo tak ľahké, nesnažil by sa ju tak zúfalo držať na tvári i keď chcel uhasiť smäd. Tamoru svojimi slovami však neodradil, ach, práve naopak!
"Len podniecujete moju zvedavosť!" nespokojene sa nadurdila ako malé rozmaznané decko a potom hladko prešla k arogantnému úsmevu rozmaznanej paničky.
Bastardka zoskočila zo stola a prešla k tomu s jedlom venujúc jeden z jej úsmevov sluhovi. Následne si vzala čašu s vínom a ušdibla si kúsok zo slaniny pred ňou.
"Neviete kto som ani odkiaľ som a ponúkate mi nocľah? Ste skutočne štedrý samaritán. Pochádzate vy vôbec z Westerosu? Priveľa takých štedrých samaritánov tu nie je a ak sú zvesti pravdivé tak už vôbec nie na pôde Boltonovcov. Nehovoriac o tom, že vaše znalosti rozhodne prevyšujú tie majstrov z Citadely, teda tak sa mi to aspoň javí."
Našpúlila pery a potom si odpila z vína. Táto podivuhodná existencia ju zaujímala čím ďalej tým viac.
"Nemali by ste niekedy chuť zavítať do teplých krajín?" nadhodila z ničoho nič.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Tue Mar 21, 2017 10:42 pm

Jeho jej slová zanechali úplne studeného ako lad. "Tí ktorý sa javia ako zlaté tváričky a na verejnosti ako hrdinovia sú často zhnili až na kosť, ja sa tým aspoň netajím. A do teplých krajín ma to ZATIAĽ neláka, ved tam kde je zima mäso nehnije. Ale všetého dočasu."Dodal a nad ostatnými jej otázkami ohľadom neho už nebol ochotný ani len odpovedať, na jeden večer onom bolo až až. Na jeden večer o mne bolo veľa povedaného zato vy, vy ste zaujímavá osoba, je jasné že by ste nedala toľko zlata za vyliečenie vášho koňa ak by to zlato bolo vaše. Cetky ktoré nosíte zase majú rovnakú cenu ako toto pero. Takže ste skutočne urodzená alebo sa hráte na niečo čo nieste?" Dodal znudeným tónom, už chcel niečo dodať keď ktosi zabúchal na jeho dvere. Len sa najedz, dnes si už urobil dosť. A tým vstal a odišiel ku dverám keď ale otvoril tak nebol príjemne prekvapený. "Povedal som zajtra ráno, je snáď slovo zajtra ráno rovnaké ako dneska večer?!" Vojak sa troška naňho panicky pozrel no nakoniec dodal. "Zajtra ráno je iní strážnik tak som predpokladal že v rámci bezpečnosti by som ich priviedol už večer." Nezdalo sa že by bol až taký hlupák no musel uznať že má pravdu, napočítal štyroch vojakov plus ten jeden a dvaja väzni. "Dobre teda, máte pravdu, som príjemne prekvapení, zoberte ich do pivnice a dajte ich na reťaz a dvere zamknite keď odtiaľ vyjdete." Vojak len pokynul a zobrali tých dvoch dole a po chvíli aj vyšli hore a zamkli železné dvere. "Nebodaj dole máte vlastnú súkromnú mučiareň."Vyzvedal vojak dúfajúc že bude zasvätení do akéhosi mocného kultu."Kto chce tvoriť musí najprv ničiť. Tí dvaja budú ešte tisíc krát ľutovať že zabili. Ale ich utrpenie pomôže mnohým ľudom. Aj od neho to je isté, čo môže zabiť môže aj zachrániť a naopak." Vojak nahodil zlomyseľný úškľabok kývol hlavou a všetci piati odišli. Mortus si potom sadol a začal znova písať niečo do tej knihy ktorá bola zviazaná ľudskou kožou a z nápisom Experimentálne výtvory. Na stôl vädla neho mu priletel jeho havran, urobil kruh a zaletel na krb kde mu bolo evidentne príjemnejšie. Mesiac už svietil vysoko na oblohe a bola hlboká noc, od hmly ale nebolo skoro vidieť na krok, no Mortus bol o to radšej keďže už nemusel nikam chodiť. Jeho verný sluha zase pravidelne prikladal na oheň v každej izbe najme v izbe jeho pacienta.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Wed Mar 22, 2017 9:35 pm

Jeho odpoveď ju opäť rozosmiala. Takmer jej až zabehlo víno. Našťastie, či nešťastie, nedusila sa ním dlho.
"Práve ste opísali všetku šľachtu v kráľovstve! Teda, väčšinu zo šľachty," vyhlásila ako kládla pohár späť na stôl a druhú ruku na svoj hrudník.
Skutočne, väčšina šľahticov sa dala roztriediť do troch tried. Hlupáci žijúci pohodlný život, ktorých využívali prefíkaní lordíci bažiaci po moci. A potom tu bol druh čestných lordov, ktorý sa spolu s Nedom Starkom blížil vyhynutiu.
Prevrátila oči v stĺp, keď sa snažil obrátiť rozhovor na ňu a jej ostatné otázky odignoroval.
"Neviem ani vaše meno, ale iste, o vás bolo na dnes toho dosť," riekla s istou dávnou sarkazmu a siahla opäť po slanine.
"Och, to ďakujem," domýšľavo si zašla rukou do vlasov a pohodila zlatistími prameňmi akonáhle z neho vyliezlo, že je "zaujímavá osoba". Potom sa však prestala hrať a len sa šibalsky uškrnula.
"Pravda vo všetkom," prehodila tichšie snažiac sa vyznieť trošku tajomne a potom našpúlila pery.
"Povedzte mi to vy. Ste múdry muž, Majster Maska," vyzvala ho, dojedla slaninu a schmatla svoj pohár, do ktorého doliala vína.
"Tie peniaze sú moje, a pritom moje nie sú. A ja som urodzená a pritom i nie som," dramaticky sa odmlčala a šibalsky naňho žmurkla.
Vytiahla sa na nohy, odstúpila od stola a s pohárom v ruke urobila ako nejaká tanečnica otočku. Jej zlatá hriva sa rozletela na všetky strany a keď sa bastardka dotočila, vystrúhala takmer až smiešne vyzerajúci pukrlík smerom k ránhojičovi.
"Kto som?" s pootvorenými ústami s kútikmi pozdvihnutými do úsmevu a rozhodenými rukami to dramaticky dokončila a potom sa so smiechom opäť napila.
Človek by povedal, že jej to víno udrelo do hlavy. No v tom prípade ju ten človek nepoznal. Opitá robila teda úplne iné veci. Aké ani sama nevedela.
Opäť sa usadila do pohodlného kresielka a len zvedavo vykrútila hlavu k dverám a počúvala rozhovor Majstra Masky, ako sa ho rozhodla volať, s vojakom. Zaujato nespúšťala pohľad z jeho chrbta a s ponadvihnutým obočím upíjala z toho nie príliš džúsového hroznového džúsu. Zo svojho miesta nevstala ani po tom, čo vojaci odišli, len sledovala mužove kroky k jeho stolu popíjajúc víno.
"Čo s nimi plánujete robiť?" spýtala sa nakoniec zvedavo na mužov, ktorých zahliadla, a ktorý očividne neboli v tomto dome hosťami.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Wed Mar 22, 2017 10:23 pm

Odložil knihu na stôl no stále nezabudol na jej otázku že kto je ona. "Kto ste? To je jednoduché, ste nikto, alebo aj známejšie pomenovanie je bastardka. Menej dôležitá časť jedného celku. Ale otázka znie, chcete byť len menej dôležitá alebo sa chcete stať hybnou silou tohto celku?" Tým sa postavil a prešiel ku krbu a na jej rímse čo si hľadal, keď to našiel tak si znova sadol a otvoril knihu ako inak tiež viazanú ľudskou kožou táto mala ale zámok a bola väčšia a oveľa tlstejšia no skutočnou zaujímavosťou bolo že to bola ľudská tvár ktorá ju viazala, aspoň jej koža, práca bola precízna keďže bola dokonale zrezaná a neporušená tvár čo budil aj istí strach z obsahu tej knihy. A to aj z dobrého dôvodu, v tejto knihe sa nachádzali nákresy a poznámky a spisy o jeho objavoch ohľadom ľudského tela. No všetko bolo komplikovane napísané tak aby len zopár ľudí to vedelo prečítať. Z úst tej tváre vtiahol kľúč a začal niečo hľadať, no skôr si ju len často a veľmi rád prezeral ako dieťa čo dookola chce počuť ten istí príbeh. "Otázka nieje čo s nimi urobím, ale čo z nich môžem vytvoriť." Povedal temným podtónom a ďalej sa zaberal z jeho knihou.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Sat Mar 25, 2017 7:26 pm

Po tvári sa jej roztiahol úškrn, keď správne uhádol jej postavenie. Podvihla svoj pohár vínom akoby mu pripíjala k dobrej práci a potom ho vyprázdnila.
"Hybnou silou?" vyprskla smiechom a potom sa naňho opäť raz usmiala tým prehnane sladkým úsmevom.
"Drahý Majster Maska, vy očividne netušíte nič o mojej rodine. Tak ja vám niečo poviem. Som jedna z prostredných zo šiestich sestier, všetko bastardky. Ako ste povedal, som nikto. Bola by som nikto i keby som bola legitimizovaná a uisťujem vás, že mi to tak úplne vyhovuje. Mocní lordi a lady nech si len hrajú ich skazené hry. Ja? Ja si budem len užívať na ich účet," jazykom si prešla po pere a potom pokrčila ramenami.
"Byť nikým s vlúdnym a bohatým ockom je požahnanie v tomto kráľovstve. Robíte si čo chcete a nikto sa o vás nestará. Nikomu neprekážate. Bastard je každému ukradnutý. Takže nie, žiadnou hybnou silou sa stať nechcem. Ľudia, ktorí takú moc majú, žijú stresujúcim a hlavne krátkym životom."
Po týchto svojich slovách sa postavila a prešla k dverám.
"To by som rada videla," zverila sa mu ohľadom jeho experimentov s väzňami, no viac mu na t neriekla.
"Prajem vám príjemný zbytok večera," riekla nakoniec a opustila miestnosť.
ˇVeľmi ju netrápilo, ktorá z izieb mala byť myslená pre ňu. Neplánovala stráviť noc v tomto dome. Po mysli jej behal ten nevinný chlapec zo stajní. Ktovie či tam ešte stále je? Vyšla z domu a vkĺzla najprv do stajne pri dome pozrieť sa na koňa. Zbežne pozrela na jeho ranu a potom ho jemne potľapkala po šiji.
"Ráno sa na teba prídem pozrieť," sľúbila mu a zamierila si to k hradu a stajni Boltonovcov.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Sat Mar 25, 2017 11:46 pm

Po tom ako si vypočul jej námietky ohľadom hybnej sily a musel ju opraviť, to ale nestihol keďže začala zase o niečom fantazírovať a pretože jemu to prišlo asi tak zaujímavé ako sledovať rozklad tela pri úplnej zime ako je teraz tak sa račej venoval svojím veciam. Všimol si len to že ostalo ticho a buchnutie dverami. Vtedy si len pomyslel "Dobrú noc." a ďalej to nijako neriešil. Bolo počuť len praskanie ohňa a kvílenie vetra a vstal a išiel do svojej izby. Izba bola pomerne pekná, steny boli obložené drevom a na nej boli aj obrazy zavesené. Postel ako už bývalo zvykom bola uprostred a krb hneď predným. Dal si dole kabát a odhalil dobre udržované svalnaté telo lenže od ľavého ramena až po miesto kde mal srdce bola jedna veľká jazva po popálenín zvyšok tela niesol stopy rôznych jaziev ako bodných tak aj sečných. Dal si dole aj nohavice a topánky a ako poslednú vec si dal dole masku, tým si ľahol a sfúkol sviečku.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Sun Mar 26, 2017 9:53 pm

Hmla sa rozlievala po celom Hrôzove a uzimeného rána vháňala o to viac hrôzy. Ale nie do srdca mladej mlonďatej bastardky. Tá bola vyškerená ešte predtým než otvorila oči. A tie rozlepila v boltonovskej stajni. Vystrela pred seba ruky a ponaťahovala sa na tých balíkoch sena a potom vykĺzla spod kožuchu a postavila sa na nohy. Zanechala za sebou prikrytého kožuchom a stále spiaceho stájnika s už nie tak nevinne vyzerajúcou tváričkou.
Tamora sa nad jeho spiacou tvárou zle uškrnula, vzala remeň a zviazala mu ruky za chrbtom. Bol to tuhý spáč, keďže jeho jediná reakcia bolo tiché zamľaskanie. Tamora sa na to uškrnula ešte viac, obliekla si svoje veci a potom vzala tie chlapcove a schovala ich do jedného z boxov. Dôvod? Nemala žiaden. Len dostala chuť toho chlapčeka trošku potrápiť. Schytila svoju tašku a narýchlo sa v nej začala prehrabovať. Vytiahla z nej malú fľaštičku a vyprázdnila jej obsah.
"Posledný mesačný čaj," povzdychla si dúfajúc, že Majster Maska bude medzi tými svojimi knižkami a pokusnými zajacmi skladovať i nejaké z týchto fľaštičiek na predaj. Nehodlala si skaziť postavu nejakým deckom!
Už už by bola odtiaľ zmizla, no zarazila sa. Začala si obzerať tátošov v stajni a nad jedným sa pozastavila a spokojne si sama pre seba prikývla. S tichými sladkými slovami vkĺzla do jeho boxu a vytiahla ho von. Neunúvala sa ho nejako obriadiť, skrátka naňho vyskočila bez sedla či uzdy. Čarodejnica z Tŕňodolu popchla koňa a jemne sa pridŕžajúc jeho hrivy vytrielila bránou hradu do okolitého mestečka. Stráže sa ju nepokúšali nejako zastaviť, možnože ju ani poriadne nevnímali. V mestečku koníkovi kúpila staré sedlo s uzdou a sebe zásoby a mapu na cestu. Potom vzala koňa za uzdu a zaviedla ho až k domu Majstra Masku. Uviazala ho o blízky strom keďže vedela, že v stajni miesta nazvyš nie je, a vošla do nej za tátošom, ktorý ju sem priviedol. Letmo pozrela na jeho ranu a povzbudzujúco ho potľapkala po šiji. A potom vošla bez klopania dovnútra.
"Majster Maska?!" zakričala do chodby netušiac, či ránhojič ešte nespí alebo či nebodaj nie je vôbec doma.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Mon Mar 27, 2017 9:21 am

Z pivnice sa rozliehal výkrik plný agónie a beznádejnej bolesti ktorá by ani po smrti by neskončila. Niekedy sa zdalo že výkrik občas počuť aj na ulicu. Asi po štyroch hodinách sa vybral po schodoch hore, otvoril železné dvere a ešte zakričal smerom do pivnice. "Prosím vás už prestaňte toľko zbytočne revať, hlava ma z vás bolí." Dvere zatvoril a zamkol a cez masku si začal šúchať miesto kde by mal mať spánok na znamenie že ho to už vôbec nebaví. "Mať tak disciplinovanú obeť to by bolo." Zamrmlal skôr pre seba ako pre niekoho. Po chvíli si všimol aj Tamoru a tak sa na ňu skúmavo pozrel ako by čakal že čo asi zase bude chcieť. "Len poďte ďalej." Povedal nakoniec a on sám si sadol za stôl na ktorom mal papiere, keď našiel ten ktorý hľadal tak ho rýchlo zroloval a odložil na bok. "To je nový pokus." Ukázal na z rolovaný kus pergamenu. "Ide o to že sa jedna ruka odstráni a nahradí zbraňou, výhoda je že ju nemôžu odhodiť, čiže budú musieť bojovať do posledného vojaka." Po tom vstal a zobral ten kus pergamenu zo sebou a vybral sa za kováčom.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Mar 28, 2017 10:01 pm

Dievčina zvedavo naklonila hlavu keď do jej uší doľahli výkriky. Ani na chvíľu nepochybovala, kto je majiteľom tých úbohých hlasov. Pomaly sa prešla chodbou rozmýšľajúc, kde že by to mohol byť ten vchod to súkromnej mučiarne Majstra Masky.
Súkromná mučiareň! To by som v Tŕňodole potrebovala! Niekde pod hradom, kde ma tí dvaja osli, obaja strýko a dedo, nenájdu. Jednu komnatu na hranie s hračkami, druhú na užívanie si a tretiu...kebyže tie prvé dve sa príliš zašpinia! myslela si vzrušene a už už začala rozmýšľať ako by to mohla zrealizovať. Bolo jej jasné, že pred ockom by to musela nejako zatajiť. Nebola si istá, čo presne si o nej Jean myslí, no nechcela mu predsa ničiť tú ilúziu nevinnej dcérenky, nech už to v Jeanovom slovníku znamenalo čokoľvek. Možnože by sa to nezdalo, no otca mala skutočne rada a nechcela by mu zlomiť srdce.
V hale postávala až kým sa z jedných dverí nevynoril tajomný ránhojič. Okamžite ho obdarovala presladeným úsmevom, o ktorom už vedela, že ho dotyčný neznáša. Dievča skrátka rado provokovalo.
"Vidím, že ste vstával do krásneho rána správnou nohou," okomentovala jeho činnosť a v očiach jej zaiskrila zvedavosť.
Nasledovala ho do miestnosti a okamžite zamierila k jeho stolu, na ktorý sa usadila. Samozrejme, taktne tak, aby mal dosť miesta na vypisovanie tých svojich papierikov. Tamora sa ani nesnažila o jeho poznámky zavadiť pohľadom. Tak či tak čítať poriadne nevedela. Tú činnosť považovala za úplne zbytočnú. Načo by niekomu takému ako bola ona bolo vedieť čítať a písať? Samozrejme, vedela ako tak počítať a niektoré slová taktiež poznala, no to jej bohato stačilo. Očkom hodila po pergamene až keď naň muž poukázal, no i tak ho nemienila študovať.
"Fascinujúce!" okomentovala jeho experiment, i keď si sama nebola istá, či to zrovna hovorí jej.
"Ale v tomto kráľovstve zbytočné. Žiaden čestný lord nebude chcieť takých vojakov. A tí nečestní sa nimi taktiež nebudú pyšniť. Tu vládne faloš a pretvárka," riekla, no i tak bola zvedavá na výsledok jeho pokusov.
"Dnes opúšťam Hrôzov," oznámila mu urýchlene a zoskočila zo stola.
"Predtým by som vás ale chcela požiadať ešte o dve službičky," prešla k veci nasledujúc jeho krok.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Tue Mar 28, 2017 10:47 pm

Išiel stále čo raz rýchlejšie a nie a nie sa zbaviť tej otravnej ženskej, hneď tak zrána ho prepadnúť, to je škandál teda bol by keby sa o také veci stará ale on len dúfal že keď už ho nasleduje tak aspoň polovicu cesty by mohla premlčať. "Ak chcete mať úspešní deň tak najlepšie sa hneď po raňajkách hodinku dve venovať svojim koníčkom." Dodal ešte na jej poznámku ktorú utrúsila v jeho dome. "A oni niesu pre lordov ale pre man, majú veľa využití, či už ako moja osobná stráž alebo prepadová jednotka, vojaci taký schopný že hostka by stačila na zdolanie hlavného mesta. Dodal nakoniec zo vzrušením v hlase. Potom zabočil do uličky až sa ocitol v tých jedných bočných ulíc ktoré boli ako skratka. No zrazu sa z poza rohu vyrútil chlapík a v ruke držal bodnú zbraň. Vyzeralo to ako krátky meč, Mortus už mal plné zuby a tak z jeho palice vytiahol jednoruční meč ktorý bol ako ihla...dlhá ihla. Muž chcel urobiť výpad no Mortus si všimol že si nekryje bok, využil toho keď muž chcel seknúť tak sa uhol práve na nechránení bok a bodol ho medzi rebrá. Muž sa držal teraz na boku a z malej rany mu tiekla krv, bolo jasné že ten úž dobojoval a tak mu uštedril zásah milosti vytiahol z kabáta jednu malú ihlu a bodol ho do zadnej časti krku, muž sa potom hneď zvalil na zem. "Ten už bol mŕtvy pred tým ako dopadol na zem." Otrel si o mŕtvolu meč a zasunul do palice a vydal sa ďalej. Ocitol sa na námestí a bolo len pár hodín pred obedom, očami prešiel celé miesto až kým nenašiel čo hľadal, kováč. Predrať sa davom je jedna vec ale ten sneh, to bola hrôza. Pristúpil ku kovačovy a podal mu plán a mešec zlata, ten ho otvoril a iba prikývol. Otočil sa na slečinku a oznámil jej. "Ako každý dobrý obchod aj tento začal bez otázok a zbytočných komentárov také obchody sú vždy ziskové. A teraz naspäť k vám, o aké dve služby ide?" A vydal sa naspäť k svojmu domu.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Sat Apr 01, 2017 9:38 pm

Poslušne za ním hopkať a držať jazyk za zubami? No to ani náhodou! Ak by ste niečo také od Tamory očakávali, tak to ju dobre nepoznáte. Nie, žeby to bola neustále ukecaná existencia ako niektoré šľachtičny, no ona mala jeden z tých neuveriteľných talentov liezť ľuďom na nervy. A ako najlepšie toho docieliť ako neustálym mletím pantom?
"Och, to som potom svoj deň začala veľmi dobre!" šibalsky sa usmiala a pohodila vlasmi ako myslela na mladého stájnika, ktorý práve teraz buďto zápasí s tým remeňom alebo s rumencom na tvári sa niekomu snaží vysvetliť svoju zahanbujúci pozíciu.
"Majster Maska, mám taký pocit, že som vás podcenila. Ste ctižiadostivý ako hocijaký iný muž. Len dúfam, že ste ale dobrý hráč. Pretože v tomto kráľovstve buďto vyhráte alebo dopadnete ako úbohý lord Stark," utrúsila s poloúškrnom nevenujúc mužovi jediný pohľad a neprítomne sa rozhliadajúc okolo seba.
Keď sa im v jednej z tých uličiek do cesty postavil onen chlapík, Tamora inštinktívne uskočila do zadu len čo zahliadla zbraň. Jej otec rovnako ako jej sestry i ju učil ako sa brániť. Povedzme si to narovinu, Tamora sa o seba postarať vedela, no nejakou skvostnou bojovníčkou veru nebola. Či už s mečom alebo lukom bola úplne nemožná. To oveľa užitočnejšou zbraňou boli jej nehty a zuby. Ale v jednom predsa len vynikala. Skôr než by ale stačila odmotať svoj bič zo svojho pása, ránhojič sa o útočníka ľahko postaral.
"Ste plný prekvapení ako vidím," vysúkala zo seba a neisto prekročila mužovu mŕtvoľu.
Chvíľu sa za ňou obzerala, no skoro jej zmizol z očí. A jej záujem o tajomného muža medicíny len vzrástol. Kto to u Cudzinca mohol byť?
"Dozaista," mávla mu nad jeho komentárom o ziskovom obchode rukou, no návrh na pergamene ju docela zaujímal. Také niečo sa každý deň predsa nevidí. Tak či tak to ale nechala na pokoji.
"Tak teda za prvé by ma zaujímalo či sa vám niekde na poličke nepolihuje fľaštička či dve s mesačným čajom," hodila naňho očkom dúfajúc v kladnú odpoveď.
Dosť pochybovala, že niečo také tak ľahko v okolí nájde. Vlastne ani v okolí Tŕňodolu nevedela o mnohých bylinkároch, ktorí by to vyrobiť vedeli. Dúfala však, že liečiteľ ako on niečo také mať bude. Nebola príliš nadšená z držania celibátu celú cestu na Zimohrad a potom domov. A ani s druhou alternatívou, ktorá zahŕňala veľké bruchu, menenie plienok a naveky zničenú postavu. Ako žena rozhodne ešte neprišla do veku, kedy by mala o malého bastardíka núdzu. Jej otec sa ako králik mohol množiť, no v týchto jeho šľapajách rozhodne nemieni ísť.
"A za druhé, jedná sa o láskavosť týkajúcu sa toho koníka vo vašich stajniach. Platenú samozrejme," sladko sa na neho usmiala a kým mu to lepšie objasnila, čakala na odpoveď na svoju prvú žiadosť.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Mortus Sun Apr 02, 2017 11:34 pm

Otvoril dvere a v kročil do domu a namieril si to rovno ku svojmu stolu kde si sadol a otvoril knihu a čo si znova zapísal a zatvoril. "Nie nemám, ale jej vytvorenie je len otázkou pár hodín ak máte toľko času hmm." Zrazu sa z pivnice ozval nervy drasajuci výkrik, on sa iba otočil na svojho poskoka ktorý stál hneď za ním a vyzeral biť dosť vydesení, viac než inokedy. Červíček! Nevravel som ti aby si našich hostí udržal po tichu?!" Jeho poskok sa len vystrašene naňho pozrel. "Áno pane hneď to bude." A v zapätí zmizol za železnými dverami ktoré z námahou a supením otvoril. "Truhlík neje na predaj, ešte deň dva a váš kôň bude v poriadku." Po tom sa postavil a prešiel k jednej polici kde mal rôzne misky, fľašky a malé truhličky. Z každého čo si povyberal a začal drviť, pražiť a iné podivné úkony. "Okolo západu slnka až večera bude váš čaj hotový." Dodal a znova čosi zapísal do knihy. "Ak ide o to vaše hranie tejto hry o moc tak mi verte že v každej hre sa dá podvádzať, ide len o to či ste ochotní pre tie podvody otráviť aj mesto." A oprel sa o svoje kreslo. "Lebo keď hráte proti tieňu, tak sa ľahko môže stáť že vás to privedie o rozum. Koniec koncov aj ja som len tieň, ale poznám tieto hry a viem že Lordi si nedovidia ďaleko od oči..no a Královia sú úplne zaslepený mocou. Až po čase zistíte že skutočnú moc majú tí ktorý vedie ako liečiť choroby, lebo vedie ako ich aj vytvoriť v čistú zbraň. Vedel že ju neohúril a bolo mu to aj jedno len nejako musel vyplniť tých pár minút kým nezdvihol jeden pergamen z nejakým nákresom, jednalo sa o zbroj pre bojovníka ktorý mal namiesto jednej ruky zbraň, vyzerala strašlivo a helma bola ale zaujímavá. Nebola to ani helme ale skôr železná šatka ktorá zakrývala iba tvár a bola ozubená aby budila patriční dojem. Rozpisoval ku každej časti zbroje nejaké komentáre a čísla ktoré mohli biť aj ich potrebná veľkosť.
Mortus
Mortus

Posts : 35
Join date : 26. 02. 17
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Tamora Hill Tue Apr 18, 2017 7:15 pm

Dosť dobre to vyzeralo akoby si v dobrej nálade cestou k jeho domu poskakovala. Neustále sa okolo obzerala, čo vyústilo v niekoľko tanečných otočiek a úsmev jej na perách len rástol. Ó áno, napriek tomu že len včera bola hladná a stratená mala dnes až podivuhodne dobrú náladu. No jej nálada bola prchkým jarným počasím. Takmer tak bláznivá a nevyspytateľná ako ona sama. Jej premenlivosť sa ukázala už o pár minút, keď sa pohodlne opäť raz usadila na kraj ránhojičovho stola. Nad jeho odpoveďou sa jej čelo zvraštilo a ltemým pohľadom von oknom v rýchlosti svoju odpoveď zvážila.
"Ach, tak nič. Nemám v pláne tu už oveľa dlhšie zostávať," vyhlásila mávnuc rukou.
"Opustiť Hrôzov chcem už dnes. A niečo mi hovorí, že cestovať severskými lesmi po tme príliš dobrým nápadom nie je."
Tak či tak, pravdepodobne sa v prítomnosti mužov ocitne až na Zimohrade.
Výkrik ozývajúc sa z útrob domu akoby ani nepočula. Alebo lepšie povedané, jej pôvodca jej bol úplne ľahostajný. Vytiahla svoj mešec a hodila na stôl pár dukádov nestarajúc sa či sa rozkotúľajú po ňom a padnú na zem odkotúľajúc sa pod stôl či skriňu.
"O vášho koňa mi nejde. Ide o toho môjho. Keď sa uzdravý, zavediete ho do stajní lorda Boltona. Povedzte im čo chcete, to mi je už jedno," pokrčila ramenami.
Nemusela sa vôbec starať o to, komu sa kôň vráti, no i tak sa z nejakého dôvodu starala. Bude to len fér, no nie? Takto sa Starkovi i Boltonovi vráti do stajne kôň, ktorý odtiaľ zmizol. I keď nie ten rovnaký. Ak s tým majú problém, potom si ich pokojne môžu vymeniť.
Tamora Hill
Tamora Hill

Posts : 13
Join date : 20. 03. 17
Location : Wherever whores and unicorns go

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Hrůzov Empty Re: Lokace: Hrůzov

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru