Game of Thrones
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lokace: Vaes Dothak

2 posters

Goto down

Lokace: Vaes Dothak Empty Lokace: Vaes Dothak

Příspěvek pro Valar Fri Dec 30, 2016 1:14 am

Lokace: Vaes Dothak F2946c10
Valar
Valar
Admin

Posts : 181
Join date : 07. 11. 16

https://youwinoryoudie.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Lokace: Vaes Dothak Empty Re: Lokace: Vaes Dothak

Příspěvek pro Viserys Targaryen Thu Nov 02, 2017 9:47 pm

Král je mrtev, ať žije král!

Zprávy se v Západozemí šíří rychle, ale tady, v Essosu, trvalo našeptávačům dlouho, než se pravý následník trůnu dozvěděl o skonu Uchvatitele.  Robert Baratheon, vrah žen a malých dětí, zemřel. To byl první impulz pro Viseryse. Jeho království čekalo, jeho trůn byl připraven na jeho návrat. Nemohl déle čekat. Nemohl nechat čekat svůj lid. Khal Drogo mu slíbil armádu, výměnou za sestru. Dostal svou bělovlasou děvku, ale armáda v nedohlednu. Naopak táhli stále dál od břehů moře, které by jej dostalo do Sedmi království. Zuřil, běsnil, nenáviděl. Drak v něm se probudil. Nikdo nebude draka komandovat, nikdo mu nebude říkat, co má dělat. Ohnivé zvíře v něm bylo připraveno spustit onu hrůzu.

Celé ty roky si hřál hada na prsou. Jeho sestra se narodila moc pozdě. Byla to její chyba. Kdyby se narodila dříve, mohla si vzít Rhaegara. Linie by zůstala čistá, nesnížil by se k Dorne. Žádná špinavá Martellská běhna, neschopná uspokojit potřeby draka. Žádné povstání by se nekonalo, rod Targaryenů by nadále vládl. Ale ta husa hloupá se narodila v ten nejméně vhodný okamžik. Musel být silným starším bratrem. Musel se o ní postarat. Dělit se s ní o vše, co se mu dostalo. Krmil jí, vychovával jí, šatil jí. Využíval svého šarmu, svého jména aby oba dostal zpátky. Lidu museli chybět. Tolik lidí v Západozemí si šeptalo o jejich návratu. Mnoho rodů uvítá pravé vládce bez boje a naopak, ihned je podpoří. Měl prve plán. Vzít si Daenerys, aby zachoval čistotu rodu. Chtěl onu mocnou dynastii obnovit. Jenže ona byla zcela neschopná. Ne, ona se nehodila na vládnutí. Byla konkurence. Chtěla by být královnou a tak jí musel Viserys zašlápnout, jako pijavici. Předtím jí ale ještě využil. Uklidí jí někam, odkud se nenavrátí. Prodal ji Khalu Drogovi výměnou za jeho armádu, která mu pomůže překonat Úzké moře a vyplenit odpor. Za armádu by nechal Danny spát klidně s celým khalasarem. Chtěl jen dostat to, co bylo slíbeno. Jenže slib, který mu byl před svatbou dán, nikdo nesplnil.

Ne, nemohl déle čekat, neměl na to čas. Jeho hloupá sestra si získala srdce koňáků. Milovali jí a chtěli následovat pouze jí. Strach, že slib byl zapomenut Viserysovi zatemnil mysl. V noci se vkradl do stanu své sestry. Khal Drogo byl kdoví proč pryč. Jaké příhodné štěstí. Přišel si pro dárek na cestu. Ukradl několik šperků a cenností, které mu měli pomoci zaplatit lodě a armádu, kterou by jinak nezískal. Pokud mu ji nikdo nechce dát dobrovolně, koupí si jí. Nepřišel ale jen pro peníze na cestu. Kdepak, přišel si pro něco mnohem cennějšího. Tři dračí vejce. Kolik lidé budou ochotni zaplatit za takovou cennost? Jedno vejce mu koupí armádu větší, než se nachází v celém Západozemí a to byl jeho plán. Ukryl všechna tři vejce do vaku, který si přehodil přes záda. Když se ale otočil k odchodu, jeho sestra byla vzhůru.

„Vrať to, ta vejce ti nepatří.“ Oslovila ho tiše. Zvedla se a přešla k němu. „Neberu si nic, co by mi právem nepatřilo, sestřičko. Měla jsi mi zajistit armádu. Měla jsi mi dát vojenskou sílu. A čeho jsem se dočkal? Výsměchu a přezdívky, která mě uráží. Já nejsem žádný chudák. Nesmíš mě komandovat. Jsem drak, jsem král. Měl jsem se vrátit domů s armádou. Měla jsi roztáhnout nohy před všemi, kteří Droga následují, klidně i před jejich koni. To byl pravý důvod, proč ses narodila. Abys mi posloužila. A ani to jsi nedokázala. Zklamala jsi mě, sestřičko. Nejsi nic. Budeš zapomenuta. A teď ustup.“ Mluvil k ní zpočátku tiše, ale jak jeho zloba rostla, i jeho hlas gradoval. Poslední věty již téměř křičel. Jediné co mu bránilo, byl fakt, že celý khalasar spí a on si nemohl dovolit probudit je. Při posledním varování, ať ustoupí, tasil meč. V očích jeho sestry se objevil strach. Jeho purpurové oči potemněly. „Ustup.“ Sykl zlostně.
„Ve Vaes Dothrak se nesmí nosit zbraně, pokud tě uvidí, zabijí tě.“ Varovala ho mladá dívka v dobré víře. Jenže Viseryse štvalo každé její další slovo, každý nádech, kterým zbytečně ostatním brala kyslík. „Jsou to jejich pravidla. Ne moje. Nejsem dothrak. Nemusím se jimi řídit.“ Zavrtěl hlavou. Udělal několik kroků vpřed, ale sestra se mu znovu postavila do cesty.

„Nepustím tě. Nenechám tě odejít a mě nenechá odejít Drogo. Schovej ten meč. Khaleesi nesmíš ublížit, nosím pod srdcem Drogovo dítě. Vrať, co ti nepatří a můžeš jít. Budeš volný, ale nesmíš odnést nic, co náleží mně.“ Její blábolení připadalo Viserysovi zcela scestné. Každé další slovo jen posilovalo nenávist. „Řekl jsem, že mi nebudeš přikazovat, co mám dělat. Nebudeš komandovat Draka! Jsem Králem Sedmi království. Nebudu poslouchat příkazy od obyčejné koňské děvky. Slyšela jsi mě?!“ jeho zlost rostla s každým jeho nádechem.  Narovnal se v zádech, vypnul hruď a sám měl pocit, jakoby přirozeně mohutněl.  Hrot meče přitiskl k jejímu břichu. Jeho hlas náhle zjemněl. Odráželo se v něm zoufalství nad vlastním údělem. „Danny, copak to nevidíš?“ Neznámý by tvrdil, že princ lituje. Snad se chystá k pláči. Nálady se občas bělovlasému mladíkovi střídali, jakoby byl na houpačce. „Já jsem poslední naděje dynastie. Té největší a nejlepší dynastie jakou kdy svět viděl. A to vše leží na mých ramenou od mých pěti let. Nikdo mi nikdy nedal to, co dali tobě. Nikdy. Jediný kousek. Bezmocný nezvládnu nic. Kdo by mohl vládnout bez bohatství, strachu nebo lásky?“ zahleděl se do země. Trhaně se nadechl a promnul oči. Pravda byla, že na svou sestru žárlil. Dařilo se jí to, co jemu nikdy. To se muselo změnit. „Už jsem ti to říkal několikrát, drahá sestřičko. Nechtěl probudit draka, ale to je přesně to, co jsi udělala.“ Pronesl k ní zcela vážně a v ten moment se ostří svezlo šikmě po jejím břiše. Kůže se roztrhla, jakoby šlo o kus papíru. Dívka začala okamžitě krvácet. Jeho volná ruka vylétla, aby ji zacpal ústa a ona tak nemohla křičet. Meč pustil na zem a místo toho vytáhl dýku. Začal bodat. Zběsile bodat. Nepočítal zásahy.  Ignoroval křik sestry, který tlumil ve své dlani. Dělo se něco takového Rhaenys Targaryen, když byla na pokyn lva zabita?

Křik ustal, tělo ztrácelo sílu, než se svalilo k zemi. I poté ještě stále Viserys bodal. Klečel nad mrtvým tělem své sestry a nepřestával dávat další zásahy. Až Khal Drogo přijde, svou děvku nepozná. Nic co by jí připomínalo. Jen hrůzně zohavené tělo. Jako mávnutím proutku se princ probudil ze svého záchvatu. Zděšen upustil dýku na zem. Pohlédl na zakrvácené ruce, ale nebyl čas. Nemohl o tom přemýšlet. Sebral ze země svůj meč. Zasunul jej zpátky do pochvy a rychle utekl ze stanu i se svým vakem. Ukradl prvního koně, kterého uviděl a Vaes Dothrak opustil v trysku. Nesměl zastavovat. Pokud ho horda najde, je mrtvý. Neměl ani čas očistit se od krve, nesměl zastavit, dokud se nerozední. Až tehdy, když měl pocit, že jej nesledují ani ho nemůžou dohnat, zastavil u jednoho jezírka. Vyděsil ho odraz, který spatřil na hladině. Rychle omyl své ruce, opláchl své bílé vlasy, které byly potřísněny krví. Shodil ze sebe tuniku a nahradil jí čistou košilí. Oblečen v košili a plášti, vyskočil znovu na koně. Kápi si stáhl do obličeje. Nepotřeboval, aby jej prozradili oči, nebo bílá barva vlasů.

„Až se bude psát historie mé vlády, započne právě tímto dnem,“ zašeptal do prázdna a pobídl koně k rychlému úprku pryč. Jeho cesta dostala nový cíl. Meereen.
Viserys Targaryen
Viserys Targaryen

Posts : 1
Join date : 02. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru