Příběh - Aerynn Ryswell

odeslat nové téma   Odpovědět na téma

Goto down

Příběh - Aerynn Ryswell

Příspěvek pro Valar za Wed Jan 24, 2018 11:26 am

avatar
Valar
Admin

Posts : 181
Join date : 07. 11. 16

http://youwinoryoudie.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Aerynn Ryswell

Příspěvek pro Alastair Crowley za Sat Jan 27, 2018 6:51 pm

Přišel ze země, k níž se nikdy nepřiznával, byl cizincem, když dorazil do Braavosu a po malých kručcích se šplhal do pomyslné výše. Líbal zadky těm, u kterých to bylo zapotřebí. Jako malý chlapec vynalezl leštěnku na boty. Tím se dostal do podvědomí bohatých a vlivných mužů, též jako předních vyslanců z řad Železné banky. Tím si u nich vysloužil veškeré povinnosti vrány. Nosil zprávy, odnášel i přinášel a párkrát si je neopomněl přečíst. Po několika výprascích a stížnostech též zjistil, jak správně napravit porušenou pečeť. Navíc se musel ze svých zločinů vždy vymluvit, aby jej nezbičovali na pranýři či něco horšího. Byl výmluvný i vychytralý, ale zaručeně neoplýval statečností či silným tělem, které by vydrželo jakoukoliv ránu. Na toto se nespoléhal. Jazyk byl silnější než pěst. Ruka se mu zlomila už jen z pohledu na bitku malých chuligánů. Což mu ale nezabraňovalo sbírat sázky a poté si z nich větší část nechávat, jelikož málokterý pobuda dokázal počítat. Ano, malé nepatrné krůčky, ale nakonec se dostal tam, kam chtěl. Sic si vždy přál víc. Chtěl se stát vyslancem či předním zástupcem Železné banky, ale s jeho pochybným původem a živořením na ulici pro ně nebyl vhodným kandidátem. Mohl za to proklínat svou zrzavou matku. Kdyby jej teď viděla, jistě by jej chtěla prodat za víc, jak čtyři prasata!
Sprostředkovatel všeho, co si kdo mohl přát. Věrný služebník Železné banky a řádný a poctivý podnikatel. Tím se dal vystihnout Alastair Crowley, jehož nikdy nebylo spatřeno jinak než-li v černém oděvu zahalující téměř vše s rudou vázankou a bílou košilí. Svůj oděv si vymýšlel sám a krejčí mu jej musel vystihnout do nejposlednějších detailů. Málokdy vycházel bez své osobní stráže. Nebyl žádný bojovník a díky svému byznysu si vydobyl několik nemalých nepřátel. Ale nic, o co by se jeho motýli nepostarali.
Dnešního dne seděl za stolem, pročítal si seznam nového masa a přemýšlel, komu by mohl zalichotit s "věnováním" za nemalou cenu nové otroky. Opět chyceni v Západozemí, Jorah Mormont na to měl jisté nadání. Nejspíše si neuvědomoval, jakou "prestiž" mu to jednoho dne přinese. Ale říci mu to? Vždyť by přišel o svůj zlatý důl! Nikoliv. Bez zlaťáků není pomoci.
"Přiveďte další modrásky. A vodu. Vlažnou, ne teplou ani studenou. S citrónem nakrájeným na pravidelné plátečky, dva z nich dovnitř, zbytek na talířek," odmávl své vlastní otroky a vyčkal až mu sem pustí další poctivě zaplacené zboží. Mormont se vždy tvářil, jakoby měl otravu krve a nikdy s ním nechtěl pohovořit déle než bylo nutné. Seveřan marnotratný. Aspoň s ním nemusel ztrácet čas, měl vícero plánů na dnešní den a veškeré byly zajímavé. Hodlal se podívat na divadelní představení, pohrát si se svým paraplíčkem a poté sledovat chudáky, jak se dřou. Nebylo lepšího pohledu než na spodinu lidstva. To vždy zaručeně zvedlo náladu.

_________________

"I only have one rule. Make a deal, keep it.""Watch the butterflies."

avatar
Alastair Crowley

Posts : 6
Join date : 31. 12. 16
Location : Neznámá

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Aerynn Ryswell

Příspěvek pro Aerynn Ryswell za Sat Feb 10, 2018 5:41 pm

Bylo snadné poznat, že už nadobro opustili Západozemí, ale o to těžší bylo si to přiznat. Všude kolem byla jen modrá... všechno se to houpalo... a v temných hlubinách se ztratila i veškerá naděje. Jorah Mormont mohl být ve vnitru duše naprosto odlišný člověk. Mohl být dobrý a jen to držet vpozadí, aby nikdo neviděl jeho skutečné já. Ale také to mohlo být naprosto jinak. Mladičká dívenka nad tím uvažovala, přemílala to v hlavě pořád dokola. Na mysl ji vyplouvalo nekonečně moc otázek. Některé na sebe navazovaly, jiné se jednoduše opakovaly. Proč, z jakého důvodu? Kde skončí? Jistotu viděla jen v jednom. Ať už ji čeká jakákoliv budoucnost, růžová rozhodně nebude. Možná existovala nepatrná šance, že se jednou ze svého zlého snu probudí.. Ale dozajista jí to bude stát hodně. Nic dobrého na světě nikdy nebylo zadarmo. O tom už se stihla přesvědčit víc, než by si kdy přála.
Zrovna si počítala modřin na pažích, které jí tam zanechali Jorahovi muži, když se objevil sám Mormont. Ve tváři měl vepsanou směsici pocitů a zároveň jeho výraz nevypovídal o ničem. Jako by se schovával za závěsem, halil své pravé emoce do temna, aby na sobě nedal nic znát. Aerynn se ho chtěla zeptat, kam se poděla Jeyne... byla to už dlouhá doba, co ji neviděla. Ani si nechtěla představit, co se jí mohlo stát, ale její vlídná slova severskému děvčeti chyběla. Když s ní mluvila, měla pocit, jako by se všechno obracelo k lepšímu, byť to tak vůbec nebylo. Upínala se k ní jako k jediné hořící svíci ve tmě, jenže i tu dokázal medvěd sfouknout. Aerynn už přišla o sílu vyjadřovat odpor. Jejich hlídači se vždycky vyhýbali tváři, ale zbytek jejich těl nešetřili. Stačilo málo – vždy si našli záminku. Jediný, kdo nikdy nikoho neuhodil byl Mormont. Teď tu stál, tyčil se před ní a před několika dalšími jako posel ještě horších zpráv. Dívce se zadrhla slova v hrdle a přes suché rozpraskané rty jí nevyšla ani jediná hláska. Jak se mohla zeptat, kde je Jeyne, když nedokázala najít vlastní hlas? Stačil jen pohled na Jorahův zachmuřený obličej a bylo po otázkách.
Medvěd se ani nepozastavil nad zuboženým stavem, ve kterém některé jeho lapené ovečky byly. Bral to jako nutné zlo. Nutné poškození při převozu, nic čemu by se dalo zabránit. Začal mezi nimi procházet a letmo si je prohlížel. Protáhl se kolem Aerynn a pokračoval dál. S tichým mumláním posílal chlapce i děvčata pryč. Nemusela se otáčet, aby to viděla. Vlastně to ani vidět nechtěla. Jen sklopila hlavu a doufala, že brzy odejde. Potom by snad mohla konečně najít Jeyne a pokusit se od ní nechat znovu utěšit. Ale než se stihla uklidnit a uchlácholit, mozolnatá mužská ruka sáhla i na její rameno. Aerynn urputně sledovala zem a doufala, že je to jen omyl. Strach ji hlodal čím dál víc a ona nemohla dělat nic, čím by to zastavila. Přát si nedorozumění, to jednoduše nestačilo.
„Ty taky,“ zachraptěl jí Jorah do ucha, aniž by se ostýchal. Vůbec mu nevadilo, že se od něj dívka snaží odtáhnout. Bral své rozhodnutí jako hotovou věc a co zbylo Aerynn jiného, než ho poslechnout? Po dalších bolestivých ranách rozhodně netoužila. Už ani nezáleželo na tom, kdo bude ten zlý. Mohla se pokusit něco provést, ale rozumný a již značně unavený hlásek v její hlavě to zakázal. Sice tu pro Staré bohy nebylo místo, ale možná ji tak docela neopustili. Pokorně tedy svěsila ramena a přešla k ostatním, které si medvěd vybral. Nevědomost byla daleko horší, než strach, ale ani jí se nemohla zbavit. Lepila se na ni jako smůla a ponížení z toho, co zažívala. K ničemu nebylo ani přesvědčení, že by se všechno lusknutím mohlo ubrat ještě daleko horším směrem. I tak jí každý krok směrem do neznáma tížil víc a víc. Sotva pletla nohama. Přála si, aby byli ještě pořád na moři. Houpání lodi nedělalo nijak dobře jejímu žaludku, ale rozhodně bylo příjemnější, než tohle. Napadlo ji, že se jich Jorah pokouší prostě zbavit. Možná na ně někde v keři čekala lítá zvířata, aby je roztrhala a Mormont se tak mohl zbavit nechtěných oveček, co byly navíc.
Opravdu ji překvapilo, když namísto toho jejich cesta končila v celkem slušně vypadajícím domě. Jorah se svého zarputilého výrazu nezbavil, těžko z něj mohla něco vyčíst a do hlavy mu taky neviděla. Dozajista měl své plány, pečlivě promyšlené předem, ale co přesně v nich bylo, to Aerynn nemohla určit. Proto z něj spustila pohled a namísto toho se rozhlížela všude kolem sebe. Vrývala si do paměti každičký detail, všechno zajímavé, ale i to, co ničím výjimečným neoplývalo. Bylo milé na okamžik upřít svou pozornost jinam. Zjevně u toho měla zůstat, protože když s vlastní prohlíkou skončila, zrak jí padl na neznámého muže. Seděl za stolem a na rozdíl od medvěda se tvářit opravdu důležitě. Jako by ho někdo pověřil úkolem, co nemohl splnit nikdo jiný. Vypadal zámožně a Aerynn se ani trochu nelíbil. Jen ztěží si představovala, co tu může dělat. Znovu tedy sklopila hlavu a ruce si založila na hrudníku v napůl obranném postoji. Přemýšlela. Jorah tu byl sám, jeho muži zůstali kdesi za nimi. Sice tu nebyli tak úplně sami, ale kdyby se opravdu snažila.. třeba by dokázala utéct. Stačila k tomu jen nějaká záminka a trocha trpělivosti. Pečlivě nad tím dumala a zatím se pokoušela jen o jedno. Zůstat nenápadná.
avatar
Aerynn Ryswell

Posts : 12
Join date : 23. 07. 17
Location : North

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Aerynn Ryswell

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru