Příběh - Archibald Arryn

Goto down

Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Valar za Sat Aug 12, 2017 9:25 am

avatar
Valar
Admin

Posts : 181
Join date : 07. 11. 16

http://youwinoryoudie.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Cry Draven za Tue Aug 15, 2017 8:28 pm

Údolí. Zvláštní to místo. Nebo to vlastně ani ne. Místo je to krásné, jen ti, kteří tady tomu velí, jsou zvláštní. Lysa Arryn. Šílená už jen od pohledu a k tomu to její dítě. Je to zvláštní sebranka. Pochopitelně, neříkám, že jsou úplně špatní. Když se člověk udržuje v jistých mezích, chovají se k němu hezky, ale je to jako pohyb nějakého obra na tenkém ledě. Člověk nikdy neví, co od nich čekat.
Z úst jí vyjde tichý povzdech, když se její kočár kodrcá po cestě směrem ke Krvavé bráně. Nemůže uvěřit, co tady dělá. Správně by na jejím místě měl sedět Alexander, protože to on má cosi s Lysou Arryn řešit, ne ona. Ona měla na tento týden naplánovanou cestu do Dorne, do té teplé Dorne, a místo toho cestuje směrem do Orlího hnízda, kde se prý i v tuto dobu děje nějaký soud Tyriona Lannistera. Zajímavá shoda náhod, to musí uznat. Je touto cestou už značně znechucena. Není to dlouho, co do rukou dostala celé panství a ona místo toho jede sem. A ani Alexander není doma, takže její panství hlídá Lucas, který se právě vratil z Essosu, aby si odpočinul, protože vypadá fakt otřesně. Jako by jí někdo přežvýkal a vyplivl, a poté ještě vyždímal a teprve pak. vrátil.
Z přemýšlení nad osudem jejího (u všech Starých bohů, to zní úchvatně) panství a její rádoby rodinky a cesty do Údolí ji vytrhne hlas, který se ptá jejích stráží, co je ona zač. Alexander trval na tom, aby si s sebou vzala dva strážné. Většinou nebere žádného, anebo jen jednoho, podle toho, kam zrovna vyráží. Normálně by jí přiřadil více vojáků, avšak u Lysy je to velice ošemetné, když vezmeme v potaz její šílenství. Mohla by to brát jako výzvu, i když to tak rozhodně není.
"Lady Draven, Paní Dravenova panství a okolí, přijela jako zástupce Sera Alexandera Dravena, který se nemohl dostavit," oznámí hlasitě jeden z jejích strážných. Nakonec ji strážní pustí skrz Krvavou bránu, kterou se po další cestě dostane až do Orlího hnízda.
Teprve tam v pro ni typicky bělostných šatech a bílém plášti vystoupí z kočáru, odhazujíc si tmavé vlasy na záda. Pod pláštěm má kolem pasu omotaný tenký opasek, na kterém má pouzdro s malou dýkou. Jistota je jistota. A je tak schovaná, že si jí normální člověk nevšimne.
"Jste v pořádku, Lady?" ozve se opět jeden z jejích strážný, což ji donutí neslušně převrátit oči v sloup. "Pochopitelně, že jsem! Vždyť jsem celou cesta seděla na zadku, protože se na Lady nehodí, aby jezdila na koni!" odfrkne si otráveně. Samozřejmě, že ji to štve, víc než to. Byla zvyklá na jistou volnost, kterou jí Richard sebral. A není vychovaná tak, aby byla zvyklá být zticha, proto jí nedělá problém si naplno stěžovat.
"Tak... vzhůru do Hnízda," tiše si povzdechne, když se po jejích bocích postaví strážní. Pomalým krokem se rozejde po cestě, která je již příliš úzká na jízdu v kočáru. Spodní lem sukně si přidržuje rukama více nad zemí, aby se jí nezašpinily a následně si nechá otevřít dveře rovnou do Orlího hnízda. Je z toho nervózní. Jediná výhoda je, že teď je hlavním bodem programu Tyrion Lannister. A řešení nějakých problémů s Lysou se budou moct odložit na později.

_________________
Jsem prostě divná, máte s tím snad problém?!
avatar
Cry Draven

Posts : 5
Join date : 15. 06. 17
Age : 17
Location : Hledej, šmudlo

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Archibald Arryn za Sun Aug 20, 2017 9:37 pm

Další z těch nudných vyjížděk, ale jeho cesta už konečně vedla ke zdárnému cíli. Co k zdárnému... Vzhledem k tomu, že v cíli na něm čekala odulá tvář té paranoidní semetriky, která místo 'Setnout hlavu!' řvala na své obdivovatele "Naučím tě létat!' byl jeho cíl zkrátka... cílovatý. Víc v tom asi nebylo. Ale abychom mu nekřivdili na větrem ošlehané tváři se už začínal tvořit falešný úsměv. Prakticky nadlidský výkon vzhledem k tomu, že ho jeho sedinka bolela z věčného pohupsávání v sedle. Už v něm měl zajisté i svůj důlek. Což o to, místo své kobyly by dal přeci jen přednost nějaké pěkné rajdě, jediné v čem se možná tak rajda od Esme nelišila byla prdel. Jen málo z těch pěknějších nemělo prodlouženou páteř jako čtverský valach...

Polemizace nad podobnými úvahami ho dostala až ke Krvavé bráně. Její posádka už se ho ani nepokoušela ptát na důvod jeho cesty a než stačil Archie klapnout pusinkou jen mu unaveně pokynuli rukou, na znamení, že může projet. 'Zkurvenej trpaslík, paní je kvůli němu rozčilenější než běžně.' Zaslechne ještě mumlavé nadávání jednoho ze strážných nad hrátkami mocných. Jen se ušklíbne. Samotného ho zajímalo, kdy měla Lysa čistě dobrou náladu. Když jí poctil návštěvou a ještě ke všemu bez své drahé Torree, zaručeně tomu tak nebylo. Ale když zkoušela, co jeho bubínky vydrží... Jo, to by se už dostal k většímu číslu. Netřeba mu dávat cifer.

Koně nechá posádce Krvavé brány, výměnou od nich vyfasuje osla, který zvládal strmé cestičky Údolí daleko lépe než jeho vyšlechtěná krasavice. Jankovité zvíře se vydá cestou k nebesům, tedy... téměř k nim. A před studeným větrem ho chrání plášť s kapucí, zabraňující vidět do tváře mladého šlechtice kdejakému vandrákovi. A když přišla na mysl ta vandrácká menšina... Skupinka cestovatelů se před ním právě nacházela. Neujde mu, že jedna byla... žena. A vidět ženu po tak dlouhé době, kdy mu společnost dělala smradlavá Esme to je přeci jen radost.

"Je mi ctí po tak dlouhé době vidět něžnou bytost." Zahalasí tak nahlas, že není možné, aby ho skupinka neslyšela, ono... byl by vskutku nadstandard i pro hluchého Archibalda Arryna neslyšet. Jeho hlásek byl správně výrazný i při šepotu. "Doufám, že nepohrdnete společností nicotného šlechtice Archibalda Arryna, jehož krása a skromnost jsou v okolí pověstné. Smím vědět, s kým mám tu čest?" Seskočí z oslíka, neopomene ani shrnout kapuci, aby mu nynější společnice viděla do obličeje. Jeho dotaz byl dočista oprávněný, konec konců, dívka, ač měla drahé šaty na nich neměla žádné znaky symbolizující její rod.

_________________
"Věř mi, má lady, chvíle se mnou a uvěříš v nemožné!"
avatar
Archibald Arryn

Posts : 10
Join date : 10. 07. 17
Location : Pendlování mezi Orlím hnízdem a Runestone

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Cry Draven za Sun Aug 20, 2017 10:15 pm

Cestou do Orlího hnízda, někde uprostřed, uslyší za sebou dusot kopyt. Ale nezní to jako koně. Ani se tomu nediví, přeci jen je ta cesta moc krkolomná a úzká na to, aby se tudy proháněl nějaký jezdec na koni. Taky by mohl skončit někde na dně celé té propasti, přes kterou se táhne tento úzký most, kam se sotva vleze několik lidí vedle sebe.
Pomalu se zastaví, její vojáci jí napodobí, tak jako vždy. Jsou jejími věrnými stíny, kteří by za ni položili život, i když je jen krátkodobým cizincem v jejich životech. Získala si je na svoji stranu během tak krátké době a mnohem věrněji, než kdy sloužili Richardovi. A zároveň jsou to její přátelé, může se na ně spolehnout. Ale občas ji též štvou, protože moc přihlížejí na fakt, že je Lady.
Trochu se pousměje, když na ně až moc hlasitě promluví cizí, mužský hlas. "Nenazýval byste mne něžnou bytostí, kdybyste mne dobře znal," pronese, stále otočená k tomu cizinci zády, avšak jakmile se muž sám bez nějakého vyzvání představí, stále si držíc sukni, se otočí k němu čelem a v lehce zamyšleně našpulenými rty si ho prohlédne jako kočka svoje jídlo. Přesně tak na něj zprvu kouká, dokud ji vybídne k tomu, aby se sama vrhla do představování její maličkosti. Odhrne si vlasy dozadu, sukní pustí, takže se jí lem šatů vlní kolem špiček bot a ještě chvíli si ho prohlížím tím pohledem, který vypadá, jako by se mu dívala až do duše.
Pochopitelně muž po její pravici promluví dříve než ona. Je to jejich zlozvyk, ví to, ale i tak ji to vytáčí k nepříčetnosti. Tedy samozřejmě, tak nepříčetná jako Lady Arryn není, ale nemá k tomu daleko. "Mám tu radost vám představit Lady Dr-" "Sklapni, pšt!" zavrčí, aniž by se na něj podívala, přičemž zvedne ukazováček k jeho rtům, ale poté paži spustí dolů, aby si ji opřela o pozvednuté šaty. "Přísahám u všech Starých bohů, že zdali mne ještě jednou nazveš Lady, budu křičet, že i celé Orlí hnízdo zbořím," dodá a věnuje cizinci široký, poměrně milý úsměv. "Jsem Cry Draven, Archibalde Arryne, ráda vás poznávám," sice se nechce nechat nazývat Lady, avšak základy etikety zná, protože mírně sklopí hlavu a při ladném pukrle, jak se na dámu sluší, se na Archibalda podívá skrz husté řasy. Když se narovná, na tváři má neutrální výraz, jen jí šubne koutek v náznaku úsměvu. "Sice jsem o vás nikdy neslyšela, avšak o krásu nemáte nouze. S tou skromností už to však nebude tak pravdivé. Takže...přidáte se k nám?" zvedne tázavě obočí, avšak ani nečeká na jeho odpověď, na patě se otočí čelem k Orlímu hnízdu a opět se pomalým krokem rozejde, za ní její vojáci. Zřejmě se nika nežene. Není se ani čemu divit vzhledem k tomu, že sídlo obývá a co se tam právě děje.

_________________
Jsem prostě divná, máte s tím snad problém?!
avatar
Cry Draven

Posts : 5
Join date : 15. 06. 17
Age : 17
Location : Hledej, šmudlo

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Archibald Arryn za Mon Aug 21, 2017 12:29 pm

Dívka se nemusela bát, že by ji snad odpravil na místě na pátravé pohledy jejích čmuchalů zareagoval jen řádně nadutým výrazem, jakoby je snad všechny zvládl za použití jedné ruky a ještě by se u toho stihl vrtat v nose druhou packou. Faktem zůstávalo, že o svých bohatých zkušeností z bitvy mnohem raději mluvil než by se třeba sám osobně do nějaké té rvačky zapojil. Bylo až podivuhodné, že ho jeho časté toulky do Orlího hnízda nestáli život, barbaři, kteří na pocestné občas houkli takhle překvapili i jeho. Hlupáci, poslal je, aby mu donesli nějaké to koření, jinak se sežrat nenechá, velmi ochotně šli na borůvky a další potratiny. A Archie už bral čáru. Rozbitá hlava nebo ne... Za ty výrazy, které ti tupci nasadili mu to stálo. 

"V divokém prostředí jako toto je něžnou bytostí cokoli, co dokáže komunikovat, nemá zažloutlé zuby a chlupy delší než vlasy. Ona kritéria splňujete." Zazubí se na ni, jakoby šlo o bohové ví, jaký kompliment, jímž samosebou vyzdvihoval její krásu až ke hvězdám. Všímá si detailů její tváře, nebyla ani tak překvapivě krásná, jak očekával, ale trocha dornského vína a každý získá dočista vše. Ale ve tváři se ony myšlenky nijak nepromítnou, Archibald vypadá stále vstřícně, jen tvář je obohacena o její častý šibalský výraz. Snad jen mírně přimhouří oči, jakoby chtěl odhalit všechna její tajemství, vyřčená i skrytá hluboko, v drobném těle až tam... kdesi u srdce. Jen bohové ví, jestli ho měla nebo postrádala jako jiní lidé ze světa drahých bohatých šatů a falešných úsměvů. 

"Nechci podceňovat kvalitu vašich hlasivek, má lady, ale ječáku Paní Orlího hnízda se vyrovná jen máloco. Snad ony pověstné sirény, které vábí námořníky do hlubin? Ach promiňte..." Seskočí z pojízdného zvířete a nakloní se k ní, jakoby jí chtěl sdělit nějaké důvěrné tajemství, které jen mezi ním a novou známou. "Je vědecky dokázáno, že k Lyse Arryn se vztahuje jen druhý fakt... Pokud se s ní uvidíte dávejte si pozor, je utajovanou lidožroutkou. Bohům díky není tato její potřeba dědičná." Pobaveně na ni mrkne a odtáhne se z její blízkosti. Nemůže cítit ani jeho vůni či snad kadeře, jež jí šimraly na tváři. 

"Potěšení je na mé straně, Cry Draven, i přesto, že jsem o ženě jako vy, ještě neslyšel." Ano, Archie měl talent na skládání nepřemrštěných poklon, přeci jen, známost s bohatou lady by se mu v budoucnu mohla hodit. Lysa mezi nimi nebude vždy a jak dlouho může přežít neduživý parchant? Na její něžné pukrle se jí dostane odezvy a sice menší poklony, nedívá se na špičky jejích střevíců, stále sleduje pohublou bledou tvářičku. 

"Jsem pohoršen, můžete se spolehnout, že k vám nebudu neupřímný, pokud tedy neřeknete jinak, má paní. Velmi rád se k vám připojím, sdílný člověk jako já uvítá milou společnost. Zřejmě nepůjde o gesto hodné rytíře, ale přeci jen, pokud chcete zazářit nehodí se, jestli budete unavená a upocená, lady Lysa nepatří mezi ty, kteří by se o své hosty s láskou starali. Nabídnu vám svého osla." Rozejde se stejně jako ona vstříc obrovité stavbě, vzhledem k tomu, že byl o něco vyšší než lady Draven nedělalo mu příliš velký problém Cry dohnat, zřejmě si ráda užívala nadřazenosti, které nad svými muži měla. 

"Co vás přivedlo do Údolí smím - li se ptát? Je to jen místní endemitickou krajinou nebo snad osobní důvody, které nesmíte sdělit?" Ne, s Archiem rozhodně řeč nevázla. Ptal se se zájmem, jakoby sám nebyl unavený dlouhou cestou. Přeci jen, absenci šlechtického vzhledu musel dohnat nějak jinak.

_________________
"Věř mi, má lady, chvíle se mnou a uvěříš v nemožné!"
avatar
Archibald Arryn

Posts : 10
Join date : 10. 07. 17
Location : Pendlování mezi Orlím hnízdem a Runestone

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Archibald Arryn za Tue Oct 10, 2017 11:02 pm

-UKONČENO-

_________________
"Věř mi, má lady, chvíle se mnou a uvěříš v nemožné!"
avatar
Archibald Arryn

Posts : 10
Join date : 10. 07. 17
Location : Pendlování mezi Orlím hnízdem a Runestone

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Archibald Arryn za Wed Oct 11, 2017 12:27 am

Svobodna. Tak by se jedním slovem dal shrnout dosavadní život mládence. Prakticky nebyl nikdo. Neměl vlastní mohutnou pevnost, neměl nespočet zlaťáků ani neměl armádu, kterou by zastrašil ostatní. Jediné, čím se mladík mohl pyšnit, byl titul lorda a jméno Arryn, které získal díky otci. Byl hvězdou nebo spíše dravcem? Co z jeho povahy patřilo do Dorne, a co již do Údolí?

Archibald měl jeden zvláštní dar. Nedělat si s ničím hlavu a tváři se jako muž, co sežral moudrost světa. On vůbec nebyl hloupý, ale občas tak rád na lidi působil. Co si budete dělat z mladého hloupého kluka? Nic. A to byla jedna z mnoha zbraní mladého lorda. Lidé, kteří se jej naučili podceňovat, většinou hořce zaplatili, nebo ještě zaplatí. Například nejmenovaná scvrklá, seschlá baba. Prdelí zabírala Údolí a přitom si tam mělo hovět Archieho pozadí. V nástupnictví mu sice bránil milovaný bratránek Robínek, on se ale nevzdával. A snad díky vlastní vytrvalosti se dočkal šance. Jeden z havranů přinesl do Runestone opravdu pozoruhodný dopis. Adresován byl přímo Archibaldu Arrynovi a již první věc, která mladíka zarazila, byla lannisterská pečeť. Ozval se varovný majáček někde hluboko jeho mysli. Zazvonil sotva dvakrát, než byl přehlušen zvědavostí.

Dopis otevřel rychleji, než je zdrávo. Div nenatrhl papír a nezničil tak obsah. Vůbec se k tomuto dopisu nechoval jako k těm od Lysy. Takový dopis, když přišel… měl svůj čas, jak by to Arch nazval. Týden ležel nevyzvednutý u mistra, týden ležel u sera Royce. Když ho konečně donutil si dopis vzít, ležel zase týden na stole, pod postelí, válel se mezi hadry, někdy byl podezřele blízko krbu, či snad měl posloužit jako podpálení dřeva, aby nebyla zima. Dopis si nakonec musel přečíst, ale znáte to. Ach ta pošta v Západozemí. Na havrany se nikdo nemůže spolehnout. Lysa musela chápat, že z Údolí do Runestone… to není pro takového opeřence žádná legrace. Taková štreka. Snad i ten Essos nebo Dorne bylo blíž, než tyto dvě impozantní stavby. Přesto pozor. Ignorovat drahou tetičku záměrně? Ale za koho mladého lorda máte? To by si on nikdy nedovolil. Je to tak nedospělé, dětinské, archibaldovské.

Zpět ale k dopisu. Už z prvních několika řádek zjistil odesílatele. To zjištění jej udivilo snad ze všeho nejvíce. Tywin Lannister. Ten velký zlý lev, co cení zuby na půlku království, psal dopis pro někoho tak nevýznamného jako je Archibald Arryn. Myslel by si, že to je chyba, kdyby se na muže neobracel přímo jeho jménem. Pochopitelně jeho ego značně stouplo. Pozorovatelné by nyní bylo i z vrcholku věží Orlího hnízda, zatímco Arch by stál někde pod ním. Chcete spáchat sebevraždu? Vylezte na Archibaldovo ego a skočte. Rozplácnutí je zaručené. Tywin zval mladého Arryna na Skálu. Údajně proto, aby vyřešil neodkladné záležitosti. Archibalda udivilo, že pokud má Tywin nabídku, nepřijede sám. Dle všeho ale lidé jezdí za Tywinem a ne Tywin za lidmi. Pokud nechtěl přijet, šlo nejspíše o něco tajného. Zvažoval pro a proti, zvědavost ale opět vítězí. Archibald se vydal vyslechnout si, co má Tywin na srdci.

Seru Roycovi pověděl jen, že má jisté záležitosti na západě. Což mohlo být kdekoliv, vzhledem k tomu, že Údolí je na východě. Rozloučil se s Reenou. Té pověděl něco víc, ale ne příliš. Slíbil, že více poví, jakmile se vrátí a bude znát podrobnosti. Což mohlo znamenat, že jí poví vše hned první den po příjezdu, a nebo z něho podstatné informace vypadnou až po roce. Šlo o to, jak si zrovna Arch usmyslel, nebo na co stihl zapomenout. Cesta mu ubíhala pěkně. Zas viděl něco víc ze světa. Neopouštěl Údolí často, přesto se nedalo tvrdit, že není zcestovalý. Arch trpěl jistou pohodlností. Nerad namáhal své pozadí v sedle déle, než bylo nutné. Každý den stráven na koňském hřbetě mohlo být utrpení s následkem, že se pohodlně neusadí nějaký ten následující den.

Casterlyova skála byla vskutku impozantní stavba. Bílé město vybudováno nad mořem. Šťastlivec ten, komu toto místo říká pane. Orlí hnízdo to nebylo, Casterlyova skála by šla snadněji dobít, přesto by se Archibald neurazil, kdyby mu něco takového říkalo „můj lorde“. Zastavil se na nádvoří a nechal se uvést. Po chodbách se už teď nosil jako král, či páv. Odměřeným pohledem sledoval všechno kolem sebe. Sám nebyl nikým, ale rozhodně to nedal znát. Byl doveden do pracovny Tywina Lannistera. Starý lord cosi sepisoval za mohutným dřevěným stolem. Arch nebyl k ničemu vyzván, ani přivítán, přesto se zařídil podle svého. Sebevědomím krokem vyrazil k židli naproti stolu. Sundal si rukavice, které pohodil na stůl před Tywina. Svou zadnici pohodlně usadil a nohy vyhodil též na stůl, div je nestrčil Lannisterovi pod nos. Prsty si propletl a položil na břicho. Spokojeně se usmál.

„Lorde Tywine, obdržel jsem od vás před časem dopis, kde mě povoláváte, abychom společně projednali jistou… záležitost.“ Rozmluvil se brzy. Prstem pravé ruky přitom zkoumal vyřezávání opěradla na židli, kterou obsadil. „Jsem tu, můžete začít mluvit. Jen doufám, nevážil jsem cestu zbytečně. Cesta byla velmi nepohodlná.“ Nespokojeně se zavrtěl, jak nebylo snadné najít vhodnou polohu.

_________________
"Věř mi, má lady, chvíle se mnou a uvěříš v nemožné!"
avatar
Archibald Arryn

Posts : 10
Join date : 10. 07. 17
Location : Pendlování mezi Orlím hnízdem a Runestone

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Tywin Lannister za Sun Oct 29, 2017 10:15 pm

Robert Baratheon byl mrtev. Roztrhán divokými bestiemi podle mnohých pod taktovkou Eddarda Starka. Obvinění podala jeho dcera a lord pobočník byl vsazen do černých cel. Ačkoliv neměl tušení o tom, kdo za tím mohl být, takové šance se musel chopit. Na trůn měl usednout jeho vnuk a on mu mínil stát po boku. Chlapec byl mladý a ne příliš světa znalý, potřeboval naučit, jak se poslouchá rad starších. Viděl ho pouze párkrát, přesto si nešlo nevšimnout, jak jej Cersei rozmazlila učinila z něj neschopného nekňubu. To bylo třeba změnit, nehodlal sledovat, jak se z něj stává druhý šílený král. Stačilo, že musel trpět Roberta. Nyní všemu trpění bylo konce. Sever se sice bouřil, ale co zmůžou? Válkou si vše jen zhorší. Neměl problém vyhladit tři rody, neměl problém jich vyhladit o mnoho víc. Starkové i jejich vazalové mohli shořet, sever by dostal nového strážce, silnějšího a věrnějšího koruně. Někoho, o kom by nikdy nemusel pochybovat. Měl v plánu, jak si zajistit Dorne, měl v plánu, jak držet v šachu Tyrelly a již se mu v hlavě klíčil i plán, jak si zajistit Údolí. Lysa Arryn se vrátila do Údolí i se svým nemocným synem, ukryla se zde a blížící válce se snažila vyhnout. On přesto věděl o někom, kdo by byl mnohem výhodnější na jejím místě. O někom, kdo by jistě uvítal stát se strážcem Údolí. Napsal dopis, zapečetil jej a nechal poslat. A nezbývalo již ničeho jiného než vyčkávat příjezdu dané osoby. Během čekání podnikl jisté přípravy na odjezd do Králova přístaviště. Mínil se ujmout místa vrchního soudce v případu Eddarda Starka. Musel zajistit, aby jeho plán vyšel a to by se mohlo lehce zvrtnout, kdyby tam nebyl přítomen. Cersei byla příliš ovládaná emocemi a Joffrey byl pouhý hoch. Navíc ovládaný svou matkou. Bylo třeba to pouto přetrhnout a nastavit jiné. Snažil se o to s Cedrikem a nyní měl dokonalou příležitost zjistit, zda byla jeho snaha úspěšná.
Seděl ve své pracovně a psal další z několika dopisů do Králova přístaviště. Psal i nadále potom, co dorazil jeho host. Jež se vskutku jako host nechoval. Vychováním měl nejblíž k Tyrionovi a to jej nemusel ani sledovat. Stačilo periferní vidění. Mnoho toho neslyšel o Archibaldu Arrynovi a nemínil si vytvořit povrchní názor během pár minut, přestože to bylo vskutku obtížné.
Na stole mu přistály rukavice, div že mu papíry nerozprášily a za ním následovaly nohy, jež mu skončily přímo pod nosem. Dál vytrvale psal a na jeho řeči nijak nereagoval. Zato se hodlal zbavit přebytečných končetin na stole.
"Dle pravidel etiky patří nohy na zem, nikoliv na stůl. Každý správný lord by tuto informaci měl vědět, či my místo lorda poslali jeho šaška?" byla to pouhá řečnická otázka. Dotyčný se mohl jistojistě urazit, ale jeho nezajímali urážliví arogantní pitomci. Hodlal mít na své straně důvěryhodnou osobu. A tak vyčkával reakce, odmítal se dělit o své plány s někým, kdo ho div nekopne nohou do nosu. Co by poté mohl učinit s kudlou za jeho zády?

_________________

"He smiled only for her."

"When she died, his smile died with her."avatar
Tywin Lannister

Posts : 35
Join date : 31. 12. 16
Location : Královo přístaviště

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Archibald Arryn za Wed Nov 22, 2017 9:19 am

„Podle pravidel etikety by se měl hostitel věnovat svému hostu. Ne psát dopisy. Stojím tedy před Tywinem Lannisterem, nebo před písařem?“ povytáhl obočí v mírně provokaci, ale aby se neřeklo, nožky šly ze stolu na zem. To mu ale dlouho nevydrželo. Jedna nožka elegantně vylétla nahoru a uvelebila se na druhé. Jednou rukou začal poklepávat do dřevěného opěrátka a druhou ruku zkoumal. Prohlížel si své dlouhé opečovávané prstíky. Zda není třeba zastřihnout kůžičku, vyčistit nehty či cokoliv jiného. Potřeboval reprezentovat Údolí a své jméno. Nepřipouštěla se žádná chybička na jeho vzhledu.  I když Archibal pochyboval, že by to byla vůbec možné, na to byl až moc dokonalý.

„Ale jak jste řekl, každý správný lord… k čemu jsem já ten správný? Z vašeho dopisu mi došlo, že byste rád uzavřel dohodu, či snad zjistil informace. To mi lichotí, ale předem říkám já nejsem sova. Nejsem tu od toho, abych létal od vás k mé milované tetě a cokoliv vyřizoval.“ Pozvedl prst k upozornění a zároveň dodání vážnosti svých slov. Opravdu odmítal tlumočit Tywinova slova té rašpli a pak její odpověď prdelákovat tady. Na to měl jiné činnosti a zájmy, kterým by se věnoval.

Pravda byla, že Arch zaujímal k Tywinovi zcela neutrální postoj. Nikdy nežil v jeho stínu a jeho ruce na něho zatím nedosáhli. V tomhle byla větší nebezpečí Lysa. Jen slyšel o činech, které lord vykonal. Možná mu nepatrně záviděl. Tywin byl v jednadvaceti pobočníkem, Archibaldovi bylo už čtyřiadvacet a Orlí hnízdo stále v nedohlednu. Nezastával žádnou vysokou funkci, ani nevyhladil rod. I když tím by se také rád nechal inspirovat. Jen tak nenápadně by vyhladil jednu větev své rodiny. Takový Moorové, či snad Templetonové. Kdo je potřeboval? Alespoň by se nerodili takové hnidy, jako je Andrey Dalton. Hanba, že je to příbuzné s Templetony. Jenže on na rozdíl od Tywina tyhle rody potřeboval, pokud chtěl nastolit převrat v Údolí. „Bojujte za Archibalda Arryna! Ne, šíleným ženám. Ne, neschopným vládcům. My neuhneme! Koblížky zdarma.“ Ano, Arch toho uměl naslibovat mnoho. Hory, doly, zlatý les, ale skutek utek a zbyli jen naslibovaná slova. Měl na to, plnit své závazky? No neměl, a čí to byla chyba? Tatíčka, že se nenarodil o pár let dříve než Jon.

_________________
"Věř mi, má lady, chvíle se mnou a uvěříš v nemožné!"
avatar
Archibald Arryn

Posts : 10
Join date : 10. 07. 17
Location : Pendlování mezi Orlím hnízdem a Runestone

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Archibald Arryn

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru